در حال پردازش

در حال پردازش

در حال پردازش

کیف پول متامسک | آموزش کیف پول متامسک MetaMask

 اتریوم از جمله ارزهای دیجیتالی است که توانسته طی سال های اخیر پیشرفت های بزرگی را در حوزه بلاکچین خود انجام دهد. از جمله این پیشرفت ها ایجاد ارزهایی در بستر ERC-20 بوده است. اتریوم با ایجاد کیف پول متامسک توانسته قدرت شبکه اتریوم و توکن های خود را تضمین کند. در این مقاله با نحوه آموزش کیف پول متامسک MetaMask بیشتر آشنا می شوید.

متاماسک چیست |  metamask چیست | کیف پول متامسک

افزونه کیف پول متامسک یکی از کیف پول های رسمی و معتبر اتریوم برای استفاده از تمامی توکن های ERC-20 است. این کیف پول بدون هیچ امکانات خاصی و تنها با نصب افزونه بر روی مرورگر فعالیت خود را آغاز می کند. 

متاماسک از جمله نرم افزارهای معتبر و قانونی در زمینه‌ی ارز دیجیتال اتریوم و توکن های بر پایه شبکه اتریوم می‌باشد.

البته دقت داشته باشید که برای استفاده از کیف پول متاماسک برخلاف سایر کیف پول ها نیازمند دانلود و نصب نرم افزار و بلاک چین نیستید و به راحتی می توانید تنها با افزودن افزونه متاماسک در مرورگر خود، از آن استفاده کنید. در این کیف پول به سادگی می توان اتریوم و توکن های مرتبط با اتریوم را حفظ و نگهداری کرد.

دانلود کیف پول متامسک 

برای دانلود کیف پول متامسک روی اینجا کلیک کنید تا ادامه مراحل را با یکدیگر اجرا کنیم. 

نحوه نصب افزونه متاماسک در مرورگر | افزونه متاماسک

در مرحله اول توجه داشته باشید که این کیف پول تنها در مرورگرهای گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و بریو قابلیت نصب و اجرا دارد پس برای نصب افزونه متاماسک در مرورگر ضروری است یکی از مرورگرهای فوق را داشته باشید.

نکته: دراین آموزش از مرورگر گوگل کروم استفاده شده است، البته در سایر مرورگرهای ذکر شده تمامی مراحلی که در ادامه به آن می‌پردازیم باید طی شود.

در ابتدا گوگل کروم را باز کرده و آدرس رسمی سایت کیف پول متاماسک به نشانی MetaMask.io  را در نوار سرچ بالای صفحه، جستجو کنید؛ سپس روی گزینه Get Chrom Extension  کلیک کنید تا افزونه به نوار وضعیت گوگل کروم شما افزوده شود و سپس برای نهایی کردن نصب خود رو گزینه Add extension  کلیک کنید تا آیکون افزونه متاماسک به مرورگر شما اضافه شود.

کیف پول متامسک

آموزش نحوه ساخت کیف پول متاماسک | آموزش نصب متامسک

پس از ظاهرشدن آیکون متاماسک در نوار وضعیت مرورگر کروم، روی آن کلیک کنید و شرایط و ضوابط این کیف پول ارز دیجیتال را accept کنید تا بتوانید ادامه کار با آن را پیش ببرید.

در ادامه روند، کیف پول متامسک از شما می خواهد که یک رمز عبور برای آن تعریف کنید.

دیجی کوین بر خلاف تمام رقبا با ارائه 290 ارز دیجیتال، کیف پول اختصاصی برای هر ارز و از همه مهمتر کارمزد 0.001 سعی کرده خریدی راحت و امن را در اختیارتان قرار دهد. 

نکته: دقت شود رمز عبور شما باید حداقل هشت کاراکتر باشد که برای بالابردن میزان امنیت کیف پول بهتر است این هشت کاراکتر شامل اعداد و حروف بزرگ و کوچک باشد و سپس در محلی امن از آن نگهداری کنید تا از خاطر نبرید و یا نوشته آن را گم نکنید.

پس از وارد کردن رمز عبور و تائید گزینه Create  کادری از دوازده عبارت امنیتی برای شما روی صفحه ظاهر می‌شود که این دوازده عبارت امنیتی را بهتر است در چند محل بنویسید و نگهداری کنید و حتی در صورت امکان آن ها را حفظ کنید زیرا در صورتی ‌که هر مشکلی برای سیستم یا گوگل کروم رخ دهد یا حتی رمز عبور خود را فراموش کنید به راحتی با این دوازده عبارت می توانید حساب خود را بازیابی کنید.

دقت کنید که عبارات امنیتی کیف پول متامسک را نباید در اختیار دیگران قرار دهید زیرا با این عبارات به آسانی می‌توانند به کیف پول شما دسترسی پیدا کنند درنتیجه امکان سودجویی و موارد مشابه وجود دارد.

همچنین خودتان هم اگر عبارات امنیتی شخصی خود را فراموش کنید به هیچ طریق دیگری نمی‌توانید کیف پول خود را بازیابی کنید پس در حفظ و نگهداری آن ها کوشا باشید.

پس از مشاهده و یادداشت عبارات امنیتی بر روی گزینه Next  کلیک کنید، با تائید این گزینه کادری روی صفحه ظاهر می‌شود که باید دوازده عبارت امنیتی که یادداشت کردید را در آن به ترتیب بنویسید و سپس روی گزینه Confirm  کلیک کنید. در پایان این مرحله حساب کاربری شما ایجاد شده است.

نحوه کار با کیف پول متامسک | MetaMask wallet چگونه کار می کند

با کلیک بر روی نام حساب، بارکدی روی صفحه ظاهر می ‌شود که این بارکد در حقیقت آدرس کیف پول متاماسک شما است و با اسکن کردن و یا کپی کردن و ارسال این آدرس به شخص ارسال کننده می‌توانید اتریوم و توکن های بر پایه اتریوم را دریافت کنید.

کار با کیف پول متامسک

برای ارسال اتریوم و یا توکن مبتنی بر اتریوم به کیف پول شخص دیگری هم تنها کافی است بر روی گزینه Send  کلیک کرده و سپس در کادر اول ادرس کیف پول دریافت کننده و در کادر دوم مقدار ارز دیجیتالی که می‌خواهید ارسال کنید را بنویسید و سپس گزینه Send  را بزنید.

آیا می توان از کیف پول متامسک برای ارزهای دیگر استفاده کرد؟

همانطور که در بالاتر ذکر شد؛ کیف پول متامسک برای ارزهای تولیدی توسط اتریوم ساخته شده است.  بنابراین امکان ذخیره سازی ارزهایی مانند ترون و پولکادات وجود ندارد.

حرف آخر

پس از معرفی بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری 2020 ؛ کیف پول متاماسک حامی یکی از امن ترین کیف پول های اتریوم موجود در بازار است پس با امنیت خاطر ارزهای اتریوم خود را در آن نگهداری کنید. به علاوه اینکه کیف پول متاماسک از نوع منبع باز می‌باشد درنتیجه در گسترش و پیشرفت آن جامعه بزرگی دخالت دارد.


ثبت نظر