با بیت کوین چه چیزهایی میتوانیم خریداری کنیم؟ | 3 روش خرید با بیت کوین

افرادی که قصد سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال را دارند همواره با یک سوال بزرگ و مهم مواجه‌‎اند؛ آن هم اینکه «با بیت کوین چه چیزهایی میتوانیم خرید کنیم؟ و خرید با بیت کوین ». این نوع از سوالات زمانی شکل میگیرند که افراد بیشتری تمایل دارند تا در این حوزه سرمایه گذاری کنند.

و ما سعی میکنیم از ظرفایی که تا الان در ذهن ما شکل گرفته است، استفاده کنیم تا بهترین برداشت را از موضوع داشته باشیم. شاید به همین دلیل است که ما همیشه برای اینکه ارز یک شی را درک کنیم، ارزش دلاری آن را بیان میکنیم. ولی زمانیکه اساس ارز دیجیتال بر سرمایه گذاری است، چرا نباید از همان ابتدا که بیت کوین را خریداری میکنیم ارزش واقعی آن را درک کنیم. بهتر است با یک مثال آن را واضح‌تر بیان کنیم.

خرید با بیت کوین | دو پیتزا برابر با 10 هزار بیت کوین

یکی از اعضای انجمن بیت کوین با 10 هزار بیت کوین توانست 2 پیتزا در جکسونویل سفارش دهد. با این کار همه متوجه شدند که میتوانند با بیت کوین، کارهای روزمره خودشان مانند خرید پیتزا را هم انجام دهند.

البته لازم به ذکر است که در آن زمان، ارزش هر بیت کوین 8 سنت بود و نه 20 هزار دلار. یعنی 10 هزار بیت کوین، عددی حدودی 60 دلار میشد و نه 60 میلیون دلار.

با وجود اینکه تورم زیادی در جامعه وجود نداشت، افراد زیادی حاظر بودند که در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنند  تا ارزش داراییای فعلی‌شان چند برابر شود. با این وجود؛ بیت کوین علاوه بر اینکه نیاز روزمره افراد را برطرف میکرد؛ امکانی را در اختیارشان قرار میداد که بتوانند از این سرمایه گذاری در اسکیلای بزرگ تر استفاده کنند.

این روند همزمان شد با ایجاد ارزهای جدید در دنیای ارزهای دیجیتال. ارزهایی که هر کدام ویژگی خاص خودشان را داشتند. مثلا اگر کسی خواستار راه اندازی یک پروژه بر روی فضای بلاکچین بود، ارز دیجیتال اتریوم بهترین ارز برای این کار بود. یا اگر کسی مایل بود در زمان کمتر تعداد ارز بیشتری را استخراج کند، میتوانست از لایت کوین استفاده کند و اگر امنیت ارز دیجیتال برایش خیلی مهم بود از monero استفاده کند. صرافی های زیادی وجود دارند که می توانید با استفاده از VPS  از آن ها بیت کوین را خریداری کنید.

آیا باید همه داراییمان را به بیت کوین تبدیل کنیم؟

با بیت کوین چه چیزهایی می توانیم خریداری کنیم؟

خیر. هیچوقت تمامیدارایتان را در یک ارز دیجیتال خاص سرمایه گذاری نکنید؛ بهتر است چند ارز دیجیتال داشته باشید تا با تغییرات سیاسی روز سرمایه‌تان را حفظ شود.

منظورمان از تغییرات سیاسی روز؛ فراز و فرودهای بیت کوین از سال 2011 تا 2020 است که با تحلیل نمودار میتوانید بهتر نتیجه گیری کنید.

ازدیگر دلایل سرمایه گذاری در بخشای مختلف با استفاده از بیت کوین؛ آشنایی با بخشای متنوع بازار است. اینکه در حال حاظر کدام بخش از سیاست های مالی، پر سودتر است.

آیا در آینده دولت‌ها مایل به سرمایه ‌گذاری در بیت‌کوین خواهند بود؟

قطعا. در سال 1994 زمانیکه اینترنت راه اندازی شد، کسی فکر نمیکرد روزی برسد که انسان برای انجام کوچکترین کارهایش به اینترنت نیاز داشته باشد. بنابراین؛ طی 20 سال آینده دولت ها برای انجام برخی از امور مجبور به استفاده از ارز دیجیتال هستند. هر چند که تاکنون ارز دیجیتال ریپل این جای خالی را پر کرده است.

خوب تا اینجا درباره بیت کوین و چرایی استفاده از بیت کوین بیشتر مطالعه کردیم. و بهترین زمان است که بدانیم با سرمایه ای مانند بیت کوین چه چیزهایی میتوانیم خریداری کنیم؟ هدف ما از پاسخ به این سوال، بررسی مکانای متنوع برای سرمایه گذاری با بیت کوین است.

دیجی کوین بر خلاف تمام رقبا با ارائه 290 ارز دیجیتال، کیف پول اختصاصی برای هر ارز و از همه مهمتر کارمزد 0.001 سعی کرده خریدی راحت و امن را در اختیارتان قرار دهد. برای خرید بیت کوین روی لینک زیر کلیک کنید.

ویزا یا نامه آزادی در معاملات بیت کوین | خرید ملک با بیت کوین

داشتن ویزا یعنی شما به مرزها محدود نیستید واز آنجایی که معاملات بیت کوین در کشور ایران ممکن است، داشتن یک تابعیت غیرایرانی بهترین فرصت برای انجام معاملات در خارج مرزهاست. از جمله این معاملات میتوان به سرمایه گذاری در ICO اشاره کرد.

2. خرید ملک و ویلا فقط با بیت کوین

اینجا؛ یکی از سایت های مهم در زمینه فروش خانه با بیت کوین است. روی آن کلیک کنید تا اطلاعات بیشتری را مشاهده کنید.

افراد بسیار زیادی هستند که با سرمایه گذاری در املاک و مستغلات، آینده پرسود سرمایه‌شان را تضمین میکنند. از اصلیترین دلایل آن‌ها برای این کار؛ نظارت دقیقی است که در معامله وجود دارد. برای خرید یک ملک با بیت کوین، بانک ها حذف شده و معامله توسط یک بلاکچین نوشته و در نهایت انجام میشود.  

3. تبدیل بیت کوین به طلا

تبدیل بیت کوین

دو راه حل قبلی فقط در صورتی ممکن بود که شما یا شهروند یک کشور غیر ایرانی باشید یا در کشوری زندگی کنید که خرید و فروش ملک تنها با بیت کوین انجام شود. اما برای این مورد نیازی نیست که راه طولانی بروید. بلکه میتوانید مسیری که پدرانتان طی کرده اند را پیش بگیرید. یعنی خرید طلا و سکه.

طی سالای 1398 تا1399 قیمت طلا رشد 3 برابری داشته است. یعنی اگر شما یک سرویس طلا 30 گرمیرا با احتساب گرمی380هزار تومن به مبلغ 11میلیون و 400 هزار تومان (بدون اجرت) خریداری میکردید، بعد از یک سال همان سرویس طلا بدون اجرت را باید به قیمت 34 میلیون تومان خریداری کنید.

هر چند که سرمایه گذاران جهت اطمینان افراد برای خرید طلا واژه «قیمت  جهانی » را استفاده میکنند ولی این اتفاقی که طی یک سال اخیر رخ داد؛ واقعیتی دیگر را بر ملا میسازد.

نکته ای در آخر برای خرید طلا باید بدانید این است که اگر هدفتان از خرید طلا تنها یک سرمایه گذاری است پس بهتر است طلا را از طلافروشی خریداری نکنید و افراد راس این کار را پیدا کنید.

حرف آخر

همانطور که در طی مقاله بررسی کردیم 3 شیوه برای استفاده از بیت کوین به عنوان  پول روزمره وجود دارد که میتوانید از هر کدام از آن ها به تنهایی استفاده کنید. ولی نکته خیلی مهم که شاید کمتر جایی به آن پرداخته‌اند این است که:

« تحریمای ایالت متحده آمریکا امکان خرید و فروش بیت کوین را در بازارهای جهانی به خصوص از طریق اینترنت و یا Coindesk را نمیدهد. بدین صورت اگر در ایران بیت کوینی تولید شود؛ برای مبادله آن و تبدیل آن به دلار باید از یکی از این بازارها استفاده کنند. ممکنه برای معاملات کوچک، استفاده از بیت کوین قابل اجرا باشد اما معاملات بزرگ؛ خیر.»

بنابراین؛ سعی کنید به توصیه اول بیشتر از قبل دقت کنید و حتما تمامیسرمایه خود را به بیت کوین تبدیل نکنید.


ثبت نظر