بهترین کیف پول دیجیتال | مقایسه + معرفی بهترین کیف پول های ارز دیجیتال

وقتی به دنبال بهترین کیف پول دیجیتال باشید یعنی قطعا تصمیم خودتان را گرفته اید که سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال را امتحان کنید. در این مقاله با بهترین کیف پول های ارز دیجیتال آشنا خواهید شد و مزایا و معایب هر کدام را درک خواهید کرد..

در یک تعریف ساده تر؛ کیف پول های ارز دیجیتال مانند ماشین پول هستند که تمامی کلید های رمزنگاری شده را در خود ذخیره می کنند. هر ماشین پول متعلق به یک نفر است؛ ولی باقی افراد می توانند به این ماشین، پول واریز کنند ولی تنها یک نفر قادر به برداشت پول از ماشین است.

در ادامه با انواع مختلفی از ماشین کیف پول آشنا خواهید شد. برخی از آن ها تحت وب، برخی نرم افزاری و حتی برخی کیف پول دیجیتال سخت افزاری هستند. در پایان این مقاله شما نه تنها با کارکرد هر کدام آشنا شده اید بلکه؛ می دانید چه کیف پولی خواسته و نیاز شما را برطرف می کند.  اما قبل از آن بهتر است یک دید کلی نسبت به کیف پول های ارز دیجیتال داشته باشیم.

مقایسه بهترین کیف پول دیجیتال

 

کیف پول دیجیتال

کیف پول دیجیتال چیست ؟

 

کیف پول دیجیتال

 

همانطور که در مقدمه به آن اشاره ای داشتیم؛ کیف پول ارز دیجیتال، بستریست آنلاین یا در قالب یک پلتفرم سخت افزاری که تمامی کلید های خصوصی و عمومی را در جهت دریافت و یا ارسال ارزهای دیجیتال در خود نگه داشته است. به تایید برخی؛ کیف پول های سخت افزاری ایمن ترین روش جهت ذخیره کلیدهای عمومی و خصوصی شماست.

با به همراه داشتن کیف پول ارز دیجیتال ؛ به راحتی موجودی حسابتان را متوجه خواهید شد. یعنی چه میزان اتریوم، بیت کوین و یا حتی ریپل دارند. فراموش نکنید که: ساز و کار بلاکچین برای اطلاعات بیشتر درباره کیف پول ارز دیجیتال سخت افزاری و خرید کیف پول ارز دیجیتال سخت افزاری بایستی اینجا کلیک کنید.. 

نکته 1: کلمه ledger مترادف database یا پایگاه داده است. اغلب از دیتابیس به عنوان ledger یاد می کنند.
نکته 2:نود ها یا گره ها یعنی تک تک رایانه هایی که بلاکچین را اجرا می کنند.

برخلاف کیف پول های جیبتان؛ بهترین کیف پول رمز ارز به مانند حساب های PayPal نیز پولی را ذخیره نمی کنند. این تفاوت اساسی بین بهترین کیف پول رمز ارز و سایر حساب های آنلاین است. (در ادامه بیشتر با آن آشنا خواهیم شد)

اهمیت نگهداری صحیح از کیف پول ارز دیجیتال

سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال آسان نیست. اگر نتوانید از سرمایه‌تان در کیف پول نگهداری کنید؛ هیچکس قادر به پیگیری ارزهای شما نخواهد بود. یک مثال واضح آن افرادی هستند که چندین سال قبل 10 بیت کوین را به مبلغ شاید 4 میلیون تومان خریداری کرده اند ولی هم اکنون نمی دانند از کجا پیگیری کنند. جواب واضح است؛ از هیچ جا.

بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال از طریق یک کیف پول که تمامی رمز های شما در آن قرار دارد، پشتیبانی می شود. اگر نتوانید از کیف پول نگه داری کنید، با وجود اینکه ارزهایی را خریداری کرده باشید؛ به هیچ یک از آن ها دسترسی نخواهید داشت. (10 بیت کوین در حال حاظر چیزی حدود 4 میلیارد تومان است).
شاید الان ارزش بانک ها و سایر موسسات مالی را بیشتر درک کنید. البته اگر بتوانید مستقلا مسئولیت کیف پولتان را بر عهده بگیرید؛ خیلی هم کار دشواری را انجام نداده اید.

آیا امکان هک کیف پول وجود دارد؟

بله. یکی از روش هایی که هکرهای کیف پول از آن استفاده می کنند؛ اطلاع از Gmail شماست. به هر طریقی اگر بتوانند به Gmail شما دسترسی پیدا کنند و آن Gmail به حساب کیف پولتان متصل باشد؛ خیلی راحت تمامی حسابتان را خالی می کنند. در ادامه به بررسی بهترین کیف پول برای ارزهای دیجیتال می پردازیم.

انواع کیف پول ارز دیجیتال | امن ترین کیف پول ارز دیجیتال

 

 

 

بهترین کیف پول های ارز دیجیتال

به بررسیانواع کیف پول رمز ارز می پردازیم و مزایا و معایب هر کدام را بررسی می کنیم. تمامی کیف پول هایی که در این بخش معرفی می شوند، جزء امنترین کیف پول ها هستند و شما تنها با بررسی و مقایسه هر کدام می توانید امن ترین کیف پول ارز دیجیتال از نظر خودتان را انتخاب کنید. 

کیف پول سخت‌افزاری | بهترین کیف پول ارز دیجیتال که همه ارزها رو پشتیبانی کند

بهترین نوع کیف پول ها، کیف پول های سخت افزاری هستند. این نوع کیف پول ها را اغلب با نام « ذخیره سازی سرد » می شناسیم و برتری آ« آن در برابر سایر روش های ذخیره سازی مطرح می شود.
در روش های ذخیره سازی گرم یا همان کیف پول های نرم افزاری و تحت وب، ارزهای دیجیتال امنیت کافی را ندارند. کیف پول ارز دیجیتال سخت افزاری در غالب فلش USB استفاده می شود و افراد در صورتی می توانند از آن ها استفاده کنند که گذرواژه آن را بدانند.

در برابر این ویژگی بارز مثبت؛ کیف پول های سخت افزاری معایبی نیز دارند. یکی از مرسوم ترین آن ها، خراب شدن فلش USB و دیگری گم کردن آن هاست. در هر دو صورت امکان بازیابی اطلاعات وجود ندارد. چاره چیست؟
کیف پول های سرد امکانی را برایتان فراهم می کنند که می توانید با استفاده از یک کلمه seed اطلاعات خودتان را بازگردانی کنید.
و اما قیمت. هزینه کیف‌پول سخت‌افزاری ارز دیجیتال به مراتب بسیار بیشتر از کیف پول های تحت وب و نرم افزاری است. شروع قیمت آن ها از 77 دلار تا 99 دلار دیده شده است. هر چند برخی از آن ها با ویژگی های جانبی بیشتر تا 2000 دلار نیز به فروش می رسند.

آیا کیف‌پول سخت‌افزاری به درد من می خورد؟ | کاربرد کیف پول ارز دیجیتال

اگر هدفتان از خرید ارز دیجیتال؛ نگهداری آن است و نه معامله با سایر ارزها؛ کیف‌پول سخت‌افزاری گزینه خوبی برای شما خواهند بود. ولی فراموش نکنید؛ کیف‌پول سخت‌افزاری مانند گاو صندوق ارز دیجیتال شما خواهد بود. اگر رمز آن را فراموش کردید؛ هیچکس قادر به یاری شما و بازگرداندن ارزهایتان نخواهد بود. اما می شود به عنوان یکی از معتبرترین کیف پول های ارز دیجیتال معرفی کرد.

اما اگر شما هم به مانند بسیاری دیگر از افراد رمز تمامی اکانت‌هایتان، یک عدد و حروف ثابت است و اگر زمانی آن را فراموش کنید باید سراغ گزینه «فراموشی رمز عبور» بگردید، پیشنهاد می‌کنم روی گزینه خرید بیت کوین در این بخش کلیک کنید و مقاله خرید بیت کوین از سایت دیجی کوین را مطالعه کنید.
ما در این بخش راحت‌ترین راه خرید بیت کوین را معرفی کرده‌ایم تا از گیر و دار ثبت‌نام و رمز عبور رها شوید و هم محلی امنی برای نگهداری ارزهای دیجیتال شما باشد. 

کیف‌پول سخت‌افزاری مدل Ledger Nano S | بهترین والت  ارز دیجیتال 

 

بهترین کیف پول ارز دیجیتال سخت افزاری لجر نانو

 

Ledger Nano S یکی از محبوب ترین و معتبرترین کیف پول های سخت افزاری است. این سخت افزار بیش از 1500 ارز دیجیتال را در خود جای داده است و دلیل این حجم از اعتبار ،تنها امنتیت بالاییست که برای ارزهای دیجیتال در نظر گرفته است.
دقیقا به مانند سایر کیف پول های سرد؛ Ledger Nano S کلید خصوصی شما را در دستگاه واقعی ولی به صورت آفلاین نگه می دارد. در این صورت تمامی حملات از جمله هک را خنثی کرده اند. برای استفاده از این کیف پول، یک کد 24 رقمی به عنوان پین در اختیارتان قرار می گیرد.

Ledger Nano X نسخه بهبود یافته ای از Ledger Nano S است. در نگاه اول تقریبا ویژگی های مشابهی دارند ولی با این تفاوت که Ledger Nano X صفحه نمایش بزرگتر همراه با چند ویژگی اضافی دارد که باعث بهبود عملکرد آن می شود.
دستگاه های Ledger  از فولاد ضد زنگ ساخته شده ند که مقاومت آن را در برابر آسیب های فیزیکی دو چندان می کنند.
Ledger Nano S تنها 59 دلار قیمت دارد ، در حالی که Ledger Nano X 119 دلار است. حتی اگر هر دو به یک قیمت ارائه می شدند؛ امنیت ویژگی است که باید بیشتر به آن توجه کرد.

کیف‌پول سخت‌افزاری مدل Trezor

 

بهترین کیف پول ارز دیجیتال ترزو

 

یکی دیگر از بهترین کیف پول های ارز دیجیتال ، کیف پول های سخت افزاری که اغلب سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال آن را پیشنهاد می کنند؛ کیف پول Trezor است. ویژگی هایی که در ادامه آن را بررسی عنوان می کنیم؛ باعث شده است که Trezor را به عنوان بهترین کیف پول  سخت افزاری معرفی کنیم:

 • ضد ضربه بودن و امنیت بسیار بالا
 • پشتیبانی از سیستم عامل های ویندوز ، لینوکس ، مک
 • بهترین کیف پول برای سیستم عامل های آندروید

امنیت این کیف پول ارز دیجیتال بسیار بالاتر از دو کیف پول قبلی است. احراز هویت کیف پول Trezor دو عاملیست که با نشانه های ERC-  20سازگاری دارد. همچنین از طیف وسیعی از ارزهای دیجیتال مانند Dash، Bitcoin و Ether پشتیبانی می کند.
استفاده از این کیف‌پول سخت‌افزاری بسیار آسان است. آداپتور USB را به سیستم کامپیوتر متصل می کنید و با استفاده از نرم افزار، موجودی کیف پول را کنترل می کنید. ویژگی هایی از قبیل کنترل کامل، امنیت بالا و آرامش خاطر باعث شده این کیف‌پول سخت‌افزاری بسیار با ارزش تر از رقبا خود باشد.
قیمت Trezor Model T در حدود 169.99 دلار است. هر چند این قیمت بسیار بالاست ولی ارزش خرید را دارد.

کیف‌پول سخت‌افزاری keepkey

 

بهترین کیف پول ارز دیجیتال

 

KeepKey نوع دیگری از کیف پول های سخت افزاری ارز دیجیتال است که از ویژگی های بارز ظاهری آن می توان به صفحه نمایش بزرگ ساخته شده از پلی کربنات است که کاربر بدون پیمایش صفحه به جلو یا عقب، رمز عبور را کاملا مشاهده می کند.

این کیف پول به دلیل ویژگی سخت افزاری بودن، از امنیت بسیار بالایی برخوردار است. ولی ویژگی که این کیف پول را منحصر به فرد کرده است، تغییر شماره پین جهت حفاظت از اطلاعات درج شده در برابر هکر ها می باشد.
قیمت KeepKey تنها 49 دلار است که به نسبت ویژگی هایی که داراست بسیار مقرون به صرفه است.

بهترین کیف پول نرم افزاری | بهترین کیف پول نرم افزاری ارز دیجیتال

بهترین کیف پول ارز دیجیتال چه کیف پولی است؟ قبل از بررسی کیف پول های معتبر ارز دیجیتال باید درباره چیستی آن بیشتر بدانیم. در دنیای ارز دیجیتال کیف پول های نرم افزاری را اغلب با نام « کیف پول داغ » می شناسند. دلیل آن هم هک شدن کیف پول حتی از راه دور است. البته؛ انتخاب کیف پول های نرم افزاری برای افرادی که در حجم کم تجارت می کنند بسیار پرسود خواهد بود.

کیف پول نرم افزاری الکتروم

 

کیف پول نرم افزاری الکتروم Electrum

 

Electrum اغلب برای سیستم عامل های Windows، Mac OS و Linux در دسترس است. این کیف پول نوعی کیف پول رایانه ای نرم افزاری است ولی در عین نرم افزاری بودن، بخش قابل توجهی از آن را ساز و کار فنی تشکیل می دهد. اگر در بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال تازه وارد هستید، بهتر است فعلا سراغ این گزینه نروید.

ولی بزرگترین مزیت کیف پول نرم افزاری Electrum تنظیم هزینه در هر معامله است. زمانی که شبکه بیت کوین شلوغ می شود و تعداد معاملات انجام شده در هر ثانیه زیاد می شود، هزینه ها افزایش می یابد. الکتروم امکانی را برای کاربران فراهم می کند که جهت تسریع در معامله، کارمزد هر معامله را کاهش دهد.

کیف پول نرم افزاری Exodus  

 

کیف پول نرم افزاری Exodus   روی موبایل و دسکتاپ

 

کیف پول Exodus  علاوه بر طراحی زیبایی که دارد از سکه هایی از قبیل Ethereum ، Litecoin ، Dogecoin و Dash پشتیبانی می کند. همچنین؛ امکانی را در اختیارتان قرار می دهد که کلیدهای عمومی و خصوصی را مدیریت کنید و بتوانید با استفاده از نمودارهای ارائه شده روند سرمایه گذاریتان را تحلیل کنید.

کیف پول های نرم افزاری برای همه افراد مناسب نیستند. اگر مقدار زیادی ارز دیجیتال دارید بهتر است از کیف پول های امن تری استفاده کنید. هر چند کیف پول های نرم افزاری بهتر از کیف پولهای تحت وب هستند ولی بهترین کیف پول ارز دیجیتال نیستند.

بهترین کیف پول های تحت وب

برخی از ویژگی ها باعث شده که کیف پول های تحت وب کمی محبوب تر بین افراد مبتدی در ارز دیجیتال باشد. عدم نیاز به بارگیری کیف پول، دسترسی بسیار راحت از کامپیوتر و حتی تلفن همراه و انجام سریع تراکنش ها؛ در کمتر از چند دقیقه. اما آیا این موارد برای ذخیره سرماهی ما کافی است؟ بهتر است کمی بیشتر این مورد را بررسی کنیم. 

نحوه کار کیف پولهای تحت وب چگونه است؟

یکی از دلایل افراد برای استفاده از کیف پول های تحت وب، شباهت این کیف پول ها با کیف پول های نرم افزاری است. اما یک تفاوت فاحش با کیف پول های نرم افزاری دارد آن هم اینکه کلید خصوصی را در خود نگاه می دارد. بدین ترتیب؛ زمانی که قصد واریز ارز دیجیتال یا برداشت آن را دارید؛ چون کیف پول های تحت وب در یک فضای آنلاین در دسترس شما قرار می گیرند؛ نیازی به درج کلید خصوصی ندارید. 

امنیت کیف پول های تحت وب چقدر است؟

صفر. درست است؛ امنیت کیف پول های تحت وب اینقدر کم است که هکرها به راحتی می تواند وارد کیف پول شما بشنود و تمامی داراییتان را در کمتر از یک دقیقه جا به جا کنند. 
اگر قصد استفاده از کیف پول های تحت وب را دارید بهتر است:

 • مدت زمان کوتاهی از آن استفاده کنید
 • مقدار ارز زیادی را وارد کیف پول نکنید.
 • از تایید دو مرحله ای استفاده کنید.
 • در هنگام ورود به اکانت، چند امضا از شما بخواهد.
 • کیف پول تحت وب را روی هر سیستمی بارگذاری نکنید.

معرفی بهترین کیف پول های تحت وب

1- کیف پول وب پینمنت peyments

یکی از قدیمی ترین کیف پول های تحت وب که تعدادبیشتری از ارزهای دیجیتال را پیشتیبانی می کند. اما مشکلی که وجود دارد این است که به ایرانیان اجازه دسترسی و استفاده از آن را نمی دهد. 

2- کیف پول بلاکچین Blockchain

یکی از محبوب ترین و در عین حال پر اشتباه ترین کیف پول های تحت وب، کیف پول تحت وب بلاکچین است. این کیف پول بسیار محیط کاربری راحتی دارد و به شما این امکان را می دهد که از هم بر روی موبایل از آن استفاده کنید و هم از طریق دستکتاپ.

3- کیف پول مای اتر والت MyEther Wallet

این  کیف پول یکی از کیف پول های معروف بلاکچین اتریوم است. این کیف پول امکانی را در اختیار شما قرار می دهد که بتوانید توکن هایی مانند ERC-20 روی بلاکچین اتریوم اجرا کنید. یکی از مهمترین کارهایی که می توان با این کیف پول و بلاکچین اتریوم انجام داد، خرید و فروش توکن های NFT است.

بهترین کیف پول دیجیتانل با کارمزد کم | بهترین wallet برای ایران

کیف پول اتریوم دیجی کوین روی وب سایت قرار دارد و پس از طی مراحل ثبت نام می توانید وارد بخش کیف پول ها شوید.

کیف پول دیجی کوین 3 بخش دارد:

موجودی: که میزان اتریومی که در حال حاظر در کیف پولتان قرار دارد را نشان می دهد.

قابل برداشت: میزان موجودی که می توانید از کیف پولتان برداشت را نشان می دهد. در همان ابتدا میزان موجودی با میزان قابل برداشت با هم برابر است.

بلاک شده: میزان موجودی که از کیف پولتان کسر شده است را نشان می دهد. به عنوان مثال اگر موجودی=2، قابل برداشت=1.5 باشد؛ قطعا بلاک شده = 0.5 خواهد بود.

گزینه واریز و برداشت

برداشت: زمانی که قصد فروش اتریوم را دارید، در ابتدا میزان اتریوم مورد نظر را به سایت منتقل کرده سپس از طریق میزان اتریوم مورد نظر را به فروش رسانده و میزان پول مورد نظر را برداشت می کنید. (بخش بیشتر این روند در پنل معاملات صورت می گیرد).

مقدار کیف پول دیجی کوین

 

واریز: برعکس زمانی که قصد اتریوم را دارید؛ در ابتدا پول را به سایت واریز می کنید پس از خرید اتریوم، میزان اتریوم را برداشت می کنید.

ثبت درخواست جهت انتقال از کیف پول دیجی کوین

 

 

کار با پنل دیجی کوین به دلیل شباهتی که با حوزه خرید سهام دارد کار را برای خریداران ارز دیجیتال راحت کرده است. کافیست یک بار از این پنل جهت خرید اتریوم و یا هر ارز دیجیتال دیگر استفاده کنید؛ قطعا متوجه سادگی آن نسبت به دیگر ارزهای دیجیتال خواهید شد.. در نهایت چه کیف پولی برای ارز دیجیتال خوب است ؟

بهترین کیف پول ایرانی ارز دیجیتال : کیف پول دیجی کوین با پشتیبانی از هزاران رمز ارز؛ یک کیف پول با کارمزد پایین است که برای اغلب سرمایه گذاران گزینه بسیار مناسبی  خواهد بود. برای این بخش نیازی به خرید کیف پول ارز دیجیتال ندارید زیرا قابلیت وجود یک کیف پول مجزا برای هر ارز باعث شده دیجی کوین لقب مطمئن ترین کیف پول ارز دیجیتال  و حتی بهترین والت برای ایرانیان را از آن خود کند. 

 

بنابرین اگر از ما سوال کنید بهترین کیف پول برای اتریوم چیست ما می گوییم به دلیل سکونت در ایران و سعی بر حفظ اصل پول بهتر است از کیف پول های وب سایت هایی مانند دیجی کوین استفاده کنید ولی اگر میزان سرمایه ای که در ارزهای دیجیتال قرار داده اید به میزانی زیادی است که قصد حفظ آن را دارید؛ حتما یک کیف پول ارز دیجیتال تهیه کنید.

چه کیف پولی بهتر است ؟

هیچ کیف پولی برای کیف پول برای همه ارزهای دیجیتال خوب نیست. ۱. در هربار انتقال بیت کوین به کیف پول و برعکس باید کارمزد پرداخت شود که درحال حاضر معادل 0.00045 واحد بیت کوین هست که مبلغ قابل توجهی میشه. ولی اگه تو سایت نگهداری بشه این هزینه کارمزد پرداخت نمیشه.
۲. امکان گم کردن کیف پول یا فراموشی رمز عبور، ولی درسایت صرفا با دسترسی به شماره همراه میتونه اکانتش رو بازیابی کنه.
۳. امنیت بالای کیف پول سایت در مقایسه با بسیاری از کیف پول ها.
۴. سرعت بالاتر نقد شوندگی، چون درحالتی که بخواد از کیف پول خودش به سایت منتقل کنه ممکنه تا نیم ساعت طول بکشه ولی اگه موجودیش رو تو سایت نگه داره، بصورت آنی میتونه معامله کنه.

 

کدام کیف پول ارز دیجیتال بهتر است | حرف آخر

در نهایت سوالی که مطرح می شود این است که بهترین کیف پول برای ارز دیجیتال کدام است؟ ما در این مقاله سعی کردیم بهترین کیف پول های موجود در بازار را معرفی کنیم و معایب و مزایا هر کدام را به طور جداگانه بررسی کنیم. آنچه از خلاصه این مقاله می توان یاد گرفت این است که هر کیف پولی 100% امن نیست.  و از کیف پول های گرم بهتر است برای معاملات کم حجم تر استفاده کنید. سعی کنید کیف پولی استفاده می کنید بسیار معتبر باشد و هیچ گاه اطلاعات کیف پول الخصوص کلیدها و پین های موجود روی آن را در اختیار شخصی قرار ندهید.

برخی از کیف پول هایی که در این مقاله بررسی کرده ایم شامل:

 • Ledger Nano S کیف‌پول سخت‌افزاری
 • Coinbase نرم افزار و کیف پول آنلاین
 • Trezor  کیف‌پول سخت‌افزاری
 • KeepKey کیف‌پول سخت‌افزاری
 • Binance کیف پول اعتماد - کیف پول تلفن همراه
 • Electrum کیف پول نرم افزاری

من معتقدم بهترین کیف پول؛ کیف پولیست که شما بتوانید ساز و کار آن را درک کنید و به سادگی نحوه استفاده از آن را یاد بگیرید. در کنار این کیف پول ها کیف پول متامسک نیز جز کیف پول های بسیار امن نیز می باشد که بررسی آن را به مقاله دیگری سپردیم.

سوالات متداول

کیف پول دیجیتال چیست ؟

کیف پول ارز دیجیتال، بستریست آنلاین یا در قالب یک پلتفرم سخت افزاری که تمامی کلید های خصوصی و عمومی را در جهت دریافت و یا ارسال ارزهای دیجیتال در خود نگه داشته است. به تایید برخی؛ کیف پول های سخت افزاری ایمن ترین روش جهت ذخیره کلیدهای عمومی و خصوصی شماست.

بهترین کیف پول ارز دیجیتال کدام است؟

کیف پول های سخت افزاری با اختلاف، بهترین کیف پول و امن‌ترین کیف پول در بین سایر کیف پول های هستند. یکی از بهترین این کیف پول‌‎ها، Ledger Nano S و Trezor است. در این مقاله آن ها را به طور کامل بررسی کرده‌ایم.

چند نوع کیف پول داریم؟ 

3 نوع کیف پول داریم. کیف پول های سخت افزاری، کیف پول های نرم افزاری (موبایلی) و کیف پول های تحت وب. 

امنیت کیف پول ها به چه چیزی بستگی دارد؟

برای تشخیص امنیت کیف پول ارز دیجیتال، به شرکت سازنده و ارزهایی که پشتیبانی می کند بیشتر از هر چیز دیگری دقت کنید. معمولا کیف پول های سخت افزاری، امنیت بیشتری نسبت به دیگر کیف پول ها دارند. برای هر کیف پول شما دو کلید در دست دارید. یک کلید عمومی و یک کلید خصوصی. کلید خصوصی در کیف پول‌های سخت افزاری در دست شماست.

کلید عمومی و کلید خصوصی چیست؟

کاربرد کلید عمومی زمانیست که شخصی قصد واریز ارزی به حساب شما را دارد. همانطور که از نام آن پیداست؛ این کلید را می توانید در دسترس همگان قرار دهید. اما کلید خصوصی؛ زمانی کاربرد دارد که میخواهید از یک صرافی ارز دیجیتال به کیف پول خودتان ارزی را انتقال دهید. در این حالت باید کارکترهای کلید خصوصی را یکی یکی وارد کنید. توجه داشته باشید که هیچوقت کلید خصوصی را در اختیار شخص ثالث قرار ندهید. زیرا به راحتی می تواند اطلاعات و موجودی حسابتان را خالی کند.

چگونه از کلید خصوصی کیف پولمان مراقبت کنید؟

پیشنهاد می کنیم، کلیدهای خصوصی را در هیچ فضای ابری ذخیره نکنید. بهتر است از هر کلید خصوصی چندین رو نوشت با دستان خودتان بنویسید و در چند جایی که داشته باشید. ترجیحا یکی از نزدیکترین اعضا خانواده‌تان از کلیدخصوصی شما مطلع باشد.

از کیف پول ارز دیجیتال چگونه استفاده کنیم؟

کار با کیف پول ارزهای دیجیتال بسیار ساده است. اغلب رابط کاربریشان شبیه همدیگر است. همگی آن ها 2 کلید دارند. یکی از کلید ها کلید عمومی و دیگری کلید خصوصی است.

کیف‌پول سخت‌افزاری بهتر است یا نرم افزاری

تنها تفاوتی که کیف پول های نرم افزاری با سخت افزاری دارند تعداد ارزهای قابل پشتیبانی توسط کیف پول است. در کیف پول های سخت افزاری ارزهای بیشتری پیشتیبانی می شوند.

 


ثبت نظر