بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری 2021 | کدام ارز دیجیتال آینده بهتری دارد 2021

ارزهای دیجیتال در سال 2018 عملکرد قابل بحثی داشته اند ولی هم اکنون افرادی که خواستار سرمایه گذاری در آن هستند با خیلی از اصطلاحات ناآشنا هستند و هر چقدر بیشتر مطالعه می کننند؛ بیشتر سر در گم می شوند. بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری 2021 کدام است؟ یکی از مهمترین سوال ها این است که آیا باید بیت کوین بخرم؟ آیا باید اتریوم خریداری کنم؟ آیا صبر کنم برای ورود ارز دیجیتال جدید؟ کدام ارز دیجیتال آینده بهتری دارد ؟ نگران نباشید؛ در پایان این مقاله شما به راحتی قادر خواهید بود؛ ارز مورد نظر خودتان را پیدا کنید و به راحتی به انجام معاملات کاریتان بپردازید.

ولی قبل آموزش صفر تا صد ارز دیجیتال؛ رشد اخیر هر یک از ارزهای دیجیتال را بررسی کنیم.

بازار ارزهای دیجیتال تا الان | کدام ارز دیجیتال آینده بهتری دارد 2021

اولین ارز دیجیتالی (که همه، حتی مادربزرگتان نامش را می داند) بیت کوین است که در سال 2009 معرفی شد. هر چند که کسی تا سال 2013 اطلاعات دقیق و جامعی از بیت کوین نداشت و هیچکس فکر نمیکرد که بیت کوین بعد از 7 سال از شناخت جهانی آن؛ به عنوان بهترین سرمایه گذاری ارز دیجیتال در بین 1500 ارز دیجیتال دیگر معرفی شود.

درست است! 1500 ارز دیجیتال تنها طی 5 سال اخیر پا در دنیای ارز دیجیتال گذاشته اند.

و دقیقا در سال 2017 دنیای ارز دیجیتال به مرحله انفجار رسید. سقف بازار ارزهای دیجیتال تا 4000% رشد کرد! یعنی در سال مارس 2017 بودجه ارزهای دیجیتال 21 میلیارد دلار تخمین زده شد و این عدد هم اکنون به 454 میلیارد دلار رسیده است! ( آیا ایمان نمی آورید)

نکته: منظور از بودجه یعنی قیمت تمامی سکه ها با هم.

برای آشنایی با طلایی ترین ارزهای دیجیتال روی اینجا کلیک کنید.

عددی که به عنوان بودجه هم اکنون در ارزهای دیجیتال معرفی شد دیگر مختص بیت کوین به تنهایی نیست. بلکه ارزهای دیجیتال دیگری مانند اتریوم، لایت کوین و ریپل وارد بازار شده اند که طی سال های اخیر عملکرد بسیار عالی از خود نشان داده اند به طوریکه می توان لقب بهترین سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال را رویشان گذاشت.

نمودار زیر  رشد ارزهای پایه را در طول سال های گذشته را نشان می دهد.

یک نمودار کلی از رشد ارزهای پایه طی سال های اخیر

 

شاید شما هم درباره عمر ارزهای دیجیتال حرف هایی شنیده باشید. هیچ یک سندیتی ندارند. برخی که در این بازار سرمایه گذاری نمیکنند بر حسب دلایل شخصی خودشان می گویند عمر ارزهای دیجیتال به پایان رسیده است یا در آینده ای نزدیک به پایان می رسد. و برخی دیگر که از این راه ارتزاق می کنند؛ باور دارند که ارزهای دیجیتال حالا حالاها باقی خواهد ماند. ولی واقعیت چیست؟

آنچه که من و همکارانم می بینیم چیزی جز افزایش محبوبیت روزانه ارزهای دیجیتال نیست. شاید یکی از اصلی ترین دلایل، فناوری بلاکچینی باشد که باعث عدم وابستگی به دولت و هر شخص سومی می شود.

اگر با فناوری بلاکچین آشنا نیستید؛ چیز خاصی را از دست ندادید. با ارزهای دیجیتالی که بر اساس بلاکچین فعالیت می کنند آشنا باشید؛ کافیست.

خوب وقت آن رسیده که بریم سراغ بحث اصلی که اطلاعات بیشتر درباره نحوه عملکرد ارزهای دیجیتال در سال 2020 است.

  بهتره اول بهترین ارزهای دیجیتال رو در سال 2020 معرفی کنیم.

توکن و کوین برتر سال 2020

از معروف ترین کوین های سال 2020 می توان به بیت کوین، اتریوم، استلار، BNB و از بین توکن ها Ada، DOT اشاره کرد. 

آیا این کوین ها و توکن ها در سال آینده نیز سودآور خواهند بود؟ در ادامه با ما همراه باشید تا به این سوال مهم و حیاتی پاسخ دهیم. 

دیجی کوین بر خلاف تمام رقبا با ارائه 290 ارز دیجیتال، کیف پول اختصاصی برای هر ارز و از همه مهمتر کارمزد 0.001 سعی کرده خریدی راحت و امن را در اختیارتان قرار دهد. 

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال 2021

این بخش از مقاله یک آپدیتی بر روی بهترین ارزهای دیجیتال در سال 2020 بوده است. همانطور که در سال گذشته دیدیم بیت کوین و اتریوم دو ارزی که تاکیید زیادی روی آن ها داشتیم توانستند با اعتماد بازار رشد خیلی رویایی را تجربه کنند. در ادامه این موضوعات سعی ارزهایی مانند ریپل، استلار، بیت کوین کش و حتی تتر را معرفی کنیم که شما بتوانید بهترین سرمایه گذاری در ارز دیجیتال را داشتهباشید. 

اما امسال بازار روی دیگری از خودش را نشان داده است. روی نه چندان خوب. با سقوط بیت کوین از 70 هزار دلار به 35 هزار دلار اصلا بوی خوبی بازار به مشام  نمی رسد. اما آیا این به این معناست که دیگر نمیتوان در بازارهای ارز فعال بود؟ خیر.

بازار ارزهای دیجیتال یکی از بازارهای مهم برای سرمایه گذاری است. اما امسال سال سرمایه گذاری است. سالی که می توانید بعدها سودهای هنگفتی از آن ببرید. دقیقا مثال همان هایی که یک بیت کوین را با 100 میلیون تومان بر باد داده اند. در ادامه بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال 2021 را معرفی می کنیم:

بهترین ارز برای سرمایه گذاری کوتاه مدت

سرمایه گذاری کوتاه مدت ارزهای دیجیتال

 

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری کوتاه مدت چه ارزی است ؟ سرمایه گذاری کوتاه مدت به امید کسب سود انجام می شود. ولی چقدر کوتاه؟
هر سرمایه گذاری کوتاه مدت از چند ثانیه شروع می شود تا دقیقه ها، روزها و حتی ماها به طول می انجامد. بهترین ارز دیجیتال برای سود کوتاه مدت چه ارزی است؟

هر سرمایه گذاری کوتاه مدت چگونه کار می کند؟

اینکه سرمایه گذاری کوتاه مدت است معنی آن نیست که بی هدف هر جا رسید سرمایه گذاری کنید. بلکه باید از خود بپرسید:

 • چقدر سود برایتان کافیست؟ پس باید دقیقا بدانید با چقدر قیمت باید ارز را خریداری کنید و با چقدر قیمت ارز را به فروش برسانید.
 • تا چه میزان ضرر را پیش بینی کرده اید؟ این برای زمانی است که ناگهانی قیمت ارز کاهش یابد؛ پس باید فکری اساسی در این زمینه کنید.
 • آیا زمان کافی جهت بررسی اخبار و حوزه ارز دارید؟
 • آی دانش تجزیه تحلیل فنی را به وسیله نمودارهای ارز مورد نظر دارید؟ اگر نه؛ پس حتما قبل از سرمایه گذاری کوتاه مدت این مورد را یاد بگیرید.
 • آیا استراتژی کوتاه مدتی که زیر نظر دارید بازدهی بالاتری نسبت به بلند مدتتان خواهد داشت؟

حال باید بررسی کنید؛ کدام ارز دیجیتال بهترین ارز پایه جهت سرمایه گذاری کوتاه مدت خوب است. مواردی که باید با توجه به آن ارز دیجیتال مورد نظر را بررسی کنید شامل:

 • ارزش کم سرمایه گذاری در آن
 • حجم زیاد معاملات انجام شده – افراد زیادی هر دقیقه در حال خرید و فروش آن هستند
 • در حال حاظر در اخبار و رسانه های اجتماعی می توان روند آن ها را دنبال کرد.
 • آیا جزء ICO هاست؟ یا قرا است جزئی از آن ها باشد؟

در حالی که ارزهای دیجیتالی مانند اتریوم و بیت کوین ارزش معامله در کوتاه مدت را دارند؛ باید به فکر سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال جدید نیز باشید. مثلا برخی از سرمایه گذاران با خرید عمده ترین ارزهای جدید مانند NEO ، Stellar ، IOTA و NEM توانستند سودهای کلانی را کسب کنند.
مزیت اصلی سرمایه گذاری کوتاه مدت در این است که افراد خیلی سریع پولدار می شوند. ( ره صد ساله رو یک شبه رفتن) ولی باز هم بی عیب نیست. در اینجا برخی از معایبی که دارند را بررسی می کنیم.

 • تلاش و مهارت زیادی در بررسی وتحلیل بازار باید داشته باشید و دائما قیمت ها را بررسی کنید.
 • بسیار استرس زا و احساسی است
 • سرمایه گذاری خطرناکیست. زیرا به همان میزان که می تواند سودآور باشد می تواند به شدت ضرر برساند.

اگر همچنان همراه هستید لطفا توقع نداشته باشید که من تعیین کنم که کدام یک بهتر است. همه این ها به اهداف و تجربیات شما در بازار ارزهای دیجیتال بستگی دارد.
اگر به پروژه اعتقاد دارید و مایل نیستید خودتان را درگیر جزئیات صعود و سقوط  کنید؛ بهتر است در بلند مدت سرمایه گذاری کنید. ولی اگر مایلید با بازار پیش روید و روحیه جنگجویی دارید؛ شاید سرمایه گذاری کوتاه مدت بهترین گزینه برای شما باشد. – همه چیز به شما بستگی دارد.

 • بیت کوین
 • اتریوم
 • بایننس کوین (با دیدگاه 5 ساله حتی)
 • دوج کوین
 • شیبا
 • تتر
 • آدا
 • پولکادات

نمودار کلی ارزهای دیجیتال |  جدول کلی ارزهای دیجیتال (26 خرداد 1400) | ده ارز دیجیتال برتر

نمودار ارزهای دیجیتال

 

سرمایه گذاری روی کدام ارز دیجیتال | 10 ارز برتر دیجیتال سال 2021

کدام ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بهتر است ؟ آیا خرید ترون ، خرید پولکادات ، خرید مونرو ، خرید ریپل ، خرید بیت کوین کش به عنوان سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال محسوب می شود؟ همانطور که در نمودار ارزهای دیجیتال مشخص است ارزهایی مانند کارادانو، پولکادات و دوج کوین حجم معاملات زیادی را طی 24 ساعت اخیر تجربه کرده اند. به همین دلیل پیشنهاد می شود اگر قرار است روی ارزهای خاصی سرمایه گذاری کنید. ( منظورمان از ارزهای خاص در واقع ارزهایی است که تازه به جمع ارزهای دیجیتال می پیوندند و ارزشی در حدود 0.0004 یا حتی  کمتر دارند).

این ارزهای بالا را فراموش نکنید و ارزهایی مانند دوج کوین با پشتیبانی افرادی از جمله ایلان ماسک ارزش سرمایه گذاری بلند مدت یا چند سال ه را دارند. ارزهایی مانند پولکادات، استلار و آدا به دلیل نوع تفکر و دیدگاهی که به دنیای بلاکچین دارند ارزش یک پله یا حتی 2 پله سرمایه گذاری را دارند. 

همچنین از صرافی هایی مانند یونی سوآپ، پنکیک سوآپ نیز غافل نشوید. 

ثبت نام صرافی برای خرید ارز دیجیتال

ارز دیجیتال را از کجا خریداری کنیم؟ برای خرید ارز دیجیتال بایستی در صرافی های معتبر ثبت نام کنیم. اطلاعات لازم و کافی درباره ارزهای دیجیتال و نحوه صثبت نام آن ها در لینک زیر قرار داده ایم. 

معتبرترین سایت خرید ارز دیجیتال

اعتبار سایت های ارز دیجیتال در ایران به چند گزینه بستگی دارد. اولین   و مهمترین آن امنیت آن است.

در ایران سایت های ارز دیجیتال توسط بانک ها پشتیبانی می شوند. مثلا سایت پشتیبان از سایت دیجی کوین سایت های بانک ملت و بانک ملی است.

خرید ارز دیجیتال بدون احراز هویت

تمامی ارزهای دیجیتالی که در حال حاضرفروخته می شوند به یک شخص حقیقی مشخص فروخته می شوند. شخصی که یک خط سیم کارت تلفن همراه به نام خود، یک حساب بانکی به نام خود داشته باشد. 

مراحل ثبت نام در هر صرافی به این صورت است که ابتدا تمامی مشخصات شخصی خود را وارد میکنید و سپس روی یک برگه مطلبی که صرافی مورد نظر از شما خواسته است را می نویسید. سپس برگه را به همراه کارت ملی در دست میگیرید و به یک نفر می گویید به طور واضح از شما عکس بگیرد. 

سپس این عکس را ضمیمه اطلاعات درج شده می کنید. پس از بررسی و تایید از طرف صرافی؛ شما قادر به خرید ارز مورد از نظر از صرافی مربوطه هستید.

مبدل ارز دیجیتال یعنی چی؟

این موضوع را با یک مثال توضیح می دهم. فرض کنید در کیف پولتان ارز دیجیتال بیت کوین را دارید ولی میخواهید این تعداد بیت کوین را به اتریوم تبدیل کنید. 

در این صورت؛ دو راه کار پیش روی شماست. راه حل اول؛ تمامی بیت کوین را به تتر تبدیل کنید و سپس تتر را به اتریوم. مشکلی که این راه حل دارد این است که دو سری از شما کارمزد دریافت می شود. 

دیجی کوین پس از تلاش های فراوان ویژگی مبدل ارز را به سیستم تبدیل ارز به ارز یا جفت ارز را در صرافی در دسترس کاربران قرار دهد. 

ده ارز دیجیتال برتر | ارزهای دیجیتالی که آینده خوبی دارند

همانطور که در ابتدا گفتیم؛ در این مقاله می خواهیم به معرفی بهترین ارزهای دیجیتال بپردازیم. توکن و کوین برتر سال را می شناسید ؟ به نظر شما بهترین سرمایه گذاری در ایران در سال 2020 روی روی چه ارزهایی بود؟ بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت 2021 چه ارزی است؟در اینجا می خواهیم 10 ارز برتر دیجیتال سال 2021 که آینده ارزهای دیجیتال را به تسخیر خود در می آورند را بررسی کنیم.

 1. بیت کوین
 2. اتریوم
 3. استلار
 4. پولکادات
 5. کاردانو
 6. ریپل
 7. دوج کوین
 8. شیبا
 9. تتر
 10. و ترون

آیا اسامی ارزهای دیجیتال به این 10 مورد ختم می شود؟ در این دسته بندی از خیلی از ارزهای به روز حرفی به میان نیامده است. مثلا اینده ارز ادا چه می شود؟ آینده ریپل در سال 2021 چه می شود ؟

چه ارز دیجیتالی بخرم سود کنم

وقتی صحبت از خرید ارزهای دیجیتال می شود؛ معمولا چند سوال متداول برای افراد مطرح می شود. مثلا ایا دوج کوین اینده دارد ؟ کدام ارز دیجیتال آینده بهتری دارد ؟ یا حتی صد ارز برتر دیجیتال چه ارزهایی هستند؟ بهترین سرمایه گذاری در ایران در سال 2021

بهترین ارز دیجیتال سال 2020 | معتبرترین سایت های خرید و فروش ارزهای دیجیتال

بیت کوین را اغلب با نام بهترین ارز دیجیتال سال 2020 معرفی می کنند. دنیای دیجیتال خواه یا ناخواه تحت تاثیر سیاست و پیشرفت های فنی است. پس برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال همیشه آخرین خبرهای دنیای فنی و سیاست را دنبال کنید. مثلا زمانی که فناوری جدید قرار است به بیت کوین اضافه شود؛ بهترین زمان خرید است. زیرا طبیعتا قیمت بیت کوین در حال افزایش است و سود زیادی را در آینده ای نزدیک خواهید داشت.

از طرفی ممکن است؛ بیت کوین در حال سقوط باشد و روز به روز از ارزش آن کاسته شود. (قطعا بیت کوین از بین نخواهد رفت) این موقع بهترین زمان برای خرید بیت کوین است. زیرا کمترین هزینه را برای خرید بیت کوین می کنید و قطعا در آینده بیشترین سود را.

اگر تا الان در هیچ یک ازارزهای دیجیتال سرمایه گذاری نکرده اید؛ بیت کوین همچنان می تواند بهترین ایده برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال باشد. البته؛ همه چیز به دیدگاه و باور شما نسبت به بیت کوین بستگی دارد. اگر به آینده روشن بیت کوین ایمان دارید پس بدون شک در آن سرمایعه گذاری کنید و مطمئن باشید برایتان سودآور باشد. (دیر و زود داره ولی سوخت و سوز نداره) ولی اگر به آینده ارزهای دیجیتال و الخصوص بیت کوین هیچ امیدی ندارید؛ قطعا از آن دوری کنید. مثلا آیا می دانید آینده ارز دیجیتال تتر چیست؟ اما معتبرترین ارزهای دیجیتال کدام ها هستند؟ آیا ارزهایی مانند zrx ارز دیجیتال چیزی می دانید؟

بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت

سریماه گذاری بلند مدت ارزهای دیجیتال

 

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت چه ارزهایی هستند؟ سرمایه گذاری بلند مدت یعنی حداقل 6 ماه تا 1 سال. البته برخی از افراد پس از بررسی های مختلف، شرایط زندگی خودشان و مشورت با افراد خبره و متخصص تصمیم به سرمایه گذاری های 5 تا 10 ساله می گیرند. این شما هستید که مدت زمان سرمایه گذاریتان را تعیین می کنید.

استراتژی های سرمایه گذاری های بلند مدت

ایده های روشنی که باید قبل از سرمایه گذاری های بلند مدت داشته باشید؛ شامل:

 • آیا پس از گذشت مدت زمان معلوم (مدت زمانی که می خواهید پولتان دست نخورده باشد)؛ قصد فروش سهم خود را دارید؟ یا اگر به قیمتی که فکر می کنید خوب است (بدون توجه به زمان) سهمتان را می فروشید؟
 • آیا همه سرمایتان را یک جا میفروشید؟ یا در زمان های مختلف ذره ذره به فروش می رسانید؟
 • چرا دنبال فرصتی می گردید که سرمایه بلند مدتتان را در کوتاه مدت به فروش برسانید؟

حالا نوبت این است که بررسی کنیم؛ کدام از دیجیتال برای اهداف ما بهترین است. بهتره برای این موضوع سوالات زیر را حتما به خودتان پاسخ دهید.

 • آیا فناوری ارز دیجیتال انتخابی از سایر ارزها بهتر است؟
 • آیا تیم طراح و برنامه نویس قوی دارند؟
 • طی این مدت چه نقشه ای جهت پیشرفت ارز خود داشته اند؟
 • آیا این ارز دیجیتال مشکلی را در دنیای واقعی حل می کنند؟

اگر به یک ارز دیجیتال و سودی که از آن می برید ایمان دارید؛ صبور باشید. باید یاد بگیرید که در صورت کاهش قیمت، سرمایه خودتان را حفظ کنید.

دلایلی که می توانید به سرمایه گذری بلند مدت روی بیاورید:

 • سرمایه گذاری بلند مدت یعنی آسایش و دوری از اضطراب دنبال کردن اخبار
 • ایمان دارید که برخی از ارزهای پایه طی بلند مدت بازده بیشتری دارند
 • به آینده ارزهای دیجیتال خوشبین هستید

این ها تنها برخی از دلایلی هستند که باید در نظر گرفته شود.

نتیجه گیری

آینده کدام ارز دیجیتال بهتر است ؟ هر ارز دیجیتال چقدر سود دارد ؟ در حالی که ارزهای دیجیتال ممکن است سود کلانی را به شما برساند، ممکن است همه سرمایه خود را نیز از دست دهید. پس بهتر است برای همه چیز آماده باشید. بدانید؛ همیشه پیش بینی های ما، هر چقدر فنی و هر چقدر تحلیلی ممکن است درست نباشد. هیچکس نمی داند چه آینده ای در انتظار ارزهای دیجیتال است و چه اتفاقی برای سرمایتان خواهد افتاد.
همه افرادی که متخصص این حوزه هستند پیشنهادشان به شما این است:
تنها پولی را سرمایه گذاری کنید که از باختن آن نترسید. این را همیشه به خودتان یادآوری کنید.

 

 


ثبت نظر