کیف پول بیت کوین | 6 تا از بهترین کیف پول های بیت کوین در سال 2021

از سال 2009 که بیت کوین به عنوان یک ارز دیجیتال جهانی معرفی شد؛ اولین موضوعی که همه سرمایه گذاران بر آن توافق نظر داشتند این بود که «ارز دیجیتال را کجا ذخیره می‌کنند؟». این در حالیست که دو دیدگاه برای ارزهای دیجیتال وجود دارد. دیدگاه اول بر بی ثباتی آن دلالت  دارد و دیدگاه دوم بر نامیرا بودن آن و از آنجاییکه هم اکنون هر بیت کوین ارزشی بیش از هزاران دلار دارد؛ دانش درباره نحوه نگهداری آن بسیار مهم تر از خرید آن است.

به همین دلیل سعی کردیم در این مقاله اطلاعات بیشتری از کیف پول های بیت کوین قرار دهیم. برخی از این کیف پول ها دارای ویژگی های بیشتری نسبت به سایر کیف پول ها هستند. گزینه هایی از قبیل امنیت بیشتر و امکان ذخیره سازی سایر ارزهای دیجیتال (به جز بیت کوین) باعث ایجاد برتری‌شان می شود.

دو نوع کیف پول برای ذخیره ارزهای دیجیتال وجود دارد که هر کدام ویژگی های خاص خودشان را دارند و به دو دسته «گرم» و «سرد» تقسیم می شوند.

در ابتدا که کیف پول های بیت کوین وجود نداشتند با بیت کوین پیتزا هم خریداری میشد! امروزه خرید با بیت کوین به عنوان پایه ثابت خرید ملک در اروپا استفاده می شود.

بهترین کیف پول های بیت کوین سال 2021

بهترین کیف پول بیت کوین

 1. Exodus: بهترین کیف پول گرم برای مبتدیان
 2. Electrum: بهترین کیف پول گرم برای کاربران پیشرفته
 3. Mycelium: بهترین کیف پول گرم برای کاربران موبایل
 4. Ledger Nano X: بهترین کیف پول سخت افزاری (کیف پول سرد)
 5. Trezor Model T: بهترین کیف پول سخت افزاری برای تعداد زیادی ارز رمزنگاری شده (کیف پول سرد)
 6. Ledger Nano S: بهترین ضربه برای کیف پول سخت افزاری Buck (کیف پول سرد)

اول_ Exodus: بهترین کیف پول برای مبتدیان در ارزهای دیجیتال

 • نوع کیف پول: کیف پول گرم.
 • هزینه خرید کیف پول: رایگان.
 • کیف پول سخت افزاری سازگار با آن: Trezor.
 • امکان مبادله تلفیقی: دارد.

Exodus کیف پولی رومیزی همراه با رابط کاربری ساده و امکان تعویض ارز دیجیتال در خود است. همین ویژگی ها کافیست که Exodus را به یکی از محبوب ترین کیف پول های ارزهای دیجیتال تبدیل کند و حتی اولین انتخاب آن ها باشد. Exodus توانایی ذخیره و تبادل 100 ارز دیجیتال را در خود دارد.

برای دریافت کیف پول Exodus روی اینجا کلیک کنید. (قبل از کلیک، آی پی کشورتان را تغییر دهید.)

یکی از دلایل اصلی محبوبیت کیف پول Exodus سادگی هر چه تمام تر آن برای تازه واردان حوزه ارزهای دیجیتال است. این ویژگی که به عنوان یک ویژگی مثبت برای مبتدیان نامبرده می شود برای افرادی که سابقه حضور در دنیای ارزهای دیجیتال را دارند، خیلی ویژگی مثبتی به حساب نمی آید. چرا؟

اولین ویژگی که باعث می شود افراد حرفه ای جذب این کیف پول نشوند عدم پشتیبانی آن از اساس ارزهای دیجیتال است. کدهای بلاکچین در هر کیف پولی باید برهمگان مشخص باشند ولی در این کیف پول به دلیل پشتیبانی از ویژگی منبع بسته بودن اکثریت سرمایه گذاران اعتماد نمیکنند. هر چند که توسعه دهندگان آن ها اطمینان فوق العاده ای در جهت عدم وجود حفره امنیتی می دهند.

مزایا:

 • پشتیبانی از تعداد بالای ارزهای دیجیتال.
 • امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتال با یکدیگر.
 • پشتیبانی از ارزهای مشتری در کیف پول توسط تیم برنامه نویس.

معایب:

 • منبع بسته بودن آن.

دوم_ Electrum: بهترین گزینه برای کاربران پیشرفته که فقط با بیت کوین سروکار دارند.

کیف پوال الکتروم

 

نوع کیف پول: کیف پول گرم

هزینه خرید: رایگان است

کیف پول سخت افزاری سازگار: Trezor و Ledger

مبادله گنجانیده شده: نه

Electrum یکی از اصلی ترین کیف پول های بیت کوین است. این کیف تنها 2 سال پس از بیت کوین ایجاد شد و از آن زمان تاکنون تغییر چندانی نداشته است. هر چند این کیف پول به لحاظ رابط کاربری سایر ارزهای دیجیتال را پشتیبانی می کند اما در پشتیبانی از بیت کوین بسیار عملکرد عالی تری دارد. همچنین این کیف پول به دلیل پشتیبانی از چندین ویژگی به عنوان یک کیف پول ارزشمند در جهت استفاده از سرمایه گذاران حرفه ای استفاده می شود. 

برای دریافت کیف پول نرم افزاری Electrum روی اینجا کلیک کنید. (هنوز به آی پی کشور ایران حساس نشده است اما شما محض اطمینان قبل از کلیک آی پی کشور را تغییر دهید.)

الکتروم یکی از کیف پول های منبع باز است و به کاربران این اجازه را می دهد که کارمزد معاملاتشان را شخصی سازی کنند تا بتوانند از بین دو گزینه بیت کوین و Segwit یکی را انتخاب کنند. همچنین به کاربران اجازه می دهد برای امنیت کیف پول خود یک سطح خاصی را در نظر بگیریند. به عنوان مثال شما می توانید یک کیف پول داشته باشید که در دو مرحله از شما احراز هویت بگیرد یا یک کیف پولی داشته باشید که بیش از 2 بار مجبور به احراز هویت شوید. علاوه بر این ها امکان انتخاب تعیین کلید خصوصی را نیز دارید.

الکتروم به دلیل پشتیبانی کامل از بیت کوین و دارا بودن ویژگی های امنیتی عالی و همچنین قابلیت شخصی سازی امنیت؛ به عنوان بهترین گزینه معرفی می شود.

مزایا:

 • قابلیت تنظیم کارمزد در هرمعامله.
 • امنیت بیشتر در برابر سایر کیف پول های گرم.
 • قابلیت شخصی سازی کلید خصوصی.

معایب:

 • پشتیبانی از رابط کاربری bare-bone.
 • فقط از بیت کوین پشتیبانی می کند.
 • پشتیبانی خاصی از آن نمیشود.

سوم_ Mycelium: بهترین کیف پول برای کاربران موبایلی

نوع کیف پول: کیف پول گرم.

     هزینه خرید: رایگان است.

     کیف پول سخت افزاری سازگار: Trezor و Ledger.

     مبادله تلفیقی: دارد.

Mycelium یک کیف پول مخصوص بیت کوین است و از ویژگی های آن می توان به  منبع باز بودن اشاره کرد. اکثرا کیف پول مایسیلیوم شبیه کیف پول الکتروم است اما با 3 تفاوت. تفاوت اول در اینکه مایسیلیوم مخصوص موبایل است، رابط کاربری تازه تر و بهتری دارد و علاوه بر آن از تبادل داخلی قوی برخوردار است.

یکی از ویژگی های Mycelium پشتیبانی آن از کیف پول های سخت افزاری است. به این صورت است که کاربر می تواند همزمان بیت کوین را در یک دستگاه سخت افزاری نگهداری کند در صورتی که همچنان می تواند از رابط کاربری Mycelium برای مشاهده موجودی خود استفاده کند.

مزایا:

 • قابلیت تنظیم کارمزد در هر تراکنش
 • منبع باز بودن نرم افزار
 • قابلیت استفاده از کیف پول های نرم افزاری

معایب:

 • فقط در موبایل امکان نمایش دارد.
 • فقط برای بیت کوین کار می کند.
 • مناسب مبتدیان نیست.

دیجی کوین بر خلاف تمام رقبا با ارائه 290 ارز دیجیتال، کیف پول اختصاصی برای هر ارز و از همه مهمتر کارمزد 0.001 سعی کرده خریدی راحت و امن را در اختیارتان قرار دهد. برای خرید بیت کوین روی لینک زیر کلیک کنید.

چهارم_ Ledger Nano X: بهترین کیف پول سخت افزاری

کیف پول سخت افزاری Ledger Nano X

 

نوع کیف پول: کیف پول سرد

     هزینه خرید: 119 دلار

     مبادله گنجانیده شده: نه

Ledger Nano X دومین کیف پول سخت افزاری Ledger ، یک شرکت فرانسوی است که در سال 2014 راه اندازی شد. اولین محصول ارز رمزنگاری شده Ledger ، Ledger Nano S ، یکی از اولین کیف پول های سخت افزاری در بازار بود و برای چندین سال بر دنیای ارز دیجیتال تسلط داشت.

هشدار: در دسامبر سال 2020 ، لجر هک های جدی را تجربه کرد که در برخی موارد اطلاعات دقیقی از مشتریان لو رفت. از جمله نام ، شماره تلفن ، آدرس ایمیل و حتی آدرس خانه . اگرچه این موضوع تاثیری بر کلیدهای خصوصی افراد نداشت، اما یکپارچگی امنیتی لجر را دچار اشکال کرد.

برای خرید کیف پول Ledger Nano X روی اینجا کلیک کنید. (فعلا به کشور ایران حساس نشده است؛ اما اگر نتوانستید وارد شوید حتما آی پی کشورتان را تغییر دهید)

درایو Nano X شبیه USB است و از طریق USB یا بلوتوث به دستگاه شما متصل می شود. یعنی به راحتی هر چه تمام تر ... را می توانید به تلفن همراهتان متصل کنید و هیچ احتیاجی به لپتاپ و رایانه نخواهید داشت. از دیگر ویژگی های ... می توان به پشتیبانی آن از 1500 ارز دیجیتال اشاره کرد.

در حالیکه کیف پول Nano X نوعی کیف پول سرد محصوب می شود؛ تیم توسعه دهنده برای بررسی رابط کاربری ساده نرم افزار Ledger Live را راه اندازی کرده است تا افراد سایر کیف پول ها را به آن متصل کنند و دیگر فعالیت هایشان را بررسی کنند.

این کیف پول جزئی از محبوب ترین کیف پول ها در صنعت بوده و ویژگی پشتیبانی از USB Type-C باعث شدهبتوان آن را  به رایانه رومیزی و لپتاپ متصل کرد.

مزایا:

 • Ledger Live دارای یک رابط کاربری بصری و راحت است
 • حداکثر 100 برنامه مختلف را ذخیره می کند
 • نرم افزار منبع باز با مزایای بیشتر پشتیبانی مشتری و جامعه
 • سهولت اتصال بلوتوث

معایب:

 • Ledger Live دارای یک رابط کاربری بصری و راحت است.
 • حداکثر 100 برنامه مختلف را ذخیره می کند.
 • نرم افزار منبع باز با مزایای بیشتر پشتیبانی مشتری و جامعه.
 • سهولت اتصال بلوتوث

پنجم_ Trezor Model T: بهترین برای تعداد زیادی ارز رمزنگاری شده

نوع کیف پول: کیف پول سرد

     هزینه خرید: 170 دلار

     مبادله تلفیقی: بله

Trezor ، عملکردی مشابه کیف پول Ledger دارد و به عنوان کیف پول سرد شناخته می شود. کیف پول Trezor Model T شباهت زیادی به کیف پول Ledger دارد و از آن جهت که کاربر می تواند به طور مستقیم و از طریق وب سایت به معاملات شخص ثالث Changelly و Shapeshift دسترسی داشته باشد؛ بسیار راحت تر است. شاید همین ویژگی آن باعث شده قیمت آن در حدود 170 دلار تخمین زده شود.

برای خرید کیف پول Trezor Model T روی اینجا کلیک کنید. (فعلا به کشور ایران حساس نشده است؛ اما اگر نتوانستید وارد شوید حتما آی پی کشورتان را تغییر دهید)

مدل T از صفحه لمسی برخوردار است که استفاد هرا برای افراد مبتدی راحت تر کرده است. Trezor همچنین دارای یک اسلات کارت MicroSD است که به شما امکان می دهد از کارت های MicroSD برای رمزگذاری PIN و محافظت بیشتر از دستگاه در برابر حملات استفاده کنید.

Trezor Model T نیز مانند Ledger Nano X دارای کابل USB Type-C است تا بتوانید به تلفن هوشمند یا رایانه رومیزی خود متصل شوید. در حال حاضر ، Trezor Model T بیش از 1600 ارز رمزپایه مختلف را پشتیبانی می کند. برخی مدل T را به دلیل اتصال بلوتوث X کمی امن تر از Ledger Nano X می دانند (اگرچه بلوتوث Ledger اختیاری است).

مزایا:

 • رابط کاربری مبتنی بر وب با مبادلات داخلی
 • لیست گسترده ارزهای رمزپایه پشتیبانی شده
 • نرم افزار منبع باز با مزایای بیشتر پشتیبانی مشتری و جامعه
 • ذخیره سازی کیف پول نامحدود

معایب:

 • قیمت بالاتر از دیگران
 • صفحه لمسی کوچک برای تایپ کردن
 • گیج کننده برای کاربر بار اول

ششم_ لجر نانو S:  بهترین کیف پول سخت افزاری

نوع کیف پول: کیف پول سرد

هزینه خرید: 59 دلار

مبادله گنجانیده شده: نه

Ledger Nano S اولین کیف پول سخت افزاری است که توسط Ledger معرفی شده است. یکی از اولین کیف پول های سخت افزاری ساخته شده تا کنون ، اندکی پس از اولین نسل Trezor به بازار آمد. Nano S مانند جانشین خود با هزاران ارز رمزپایه سازگار است. Nano S به کابل USB type C مجهز نیست ، بنابراین کاربرانی که از تلفن های هوشمند مدرن تری برخوردار هستند ممکن است در اتصال به دستگاه های خود مشکل داشته باشند.

برای خرید کیف پول Ledger Nano S روی اینجا کلیک کنید. (فعلا به کشور ایران حساس نشده است؛ اما اگر نتوانستید وارد شوید حتما آی پی کشورتان را تغییر دهید)

Nano S در اصل همان جانشین آن Nano X است اما منهای چند ویژگی. هر دو از یک لیست رمزنگاری شده پشتیبانی می کنند و به نرم افزار Ledger Live دسترسی دارند. برخلاف Nano X ، Nano S فاقد اتصال بلوتوث است و در مقابل 100 کیف پول قابل ذخیره سازی همزمان با Nano X فقط 18 کیف پول را ذخیره می کند.

Nano S فقط فضای ذخیره سازی کافی برای ساخت کیف پول برای تعداد محدودی ارز رمزنگاری شده را دارد. اگر بخواهید کیف پول را حذف کنید تا نوع دیگری از ارز رمزپایه را اضافه کنید ، ارز رمزپایه موجود در کیف پول را که حذف کردید از دست نخواهید داد. دلیل آن این است که آن ارز رمزپایه مستقیماً در بلاکچین ذخیره می شود.

کیف پول پاک شده و رمزنگاری درون آن هنوز در Ledger Live دیده می شوند ، اما کیف پول در خود دستگاه Ledger دیده نمی شود. این بدان معناست که اگر می خواهید کیف پولی را که پاک کرده اید بفرستید یا دریافت کنید ، ممکن است مجبور شوید کیف پول دیگری را حذف کنید تا فضای بیشتری ایجاد کند.

مزایا:

 • دسترسی به Ledger Live
 • ذخیره سازی امن با قیمت پایین
 • نرم افزار منبع باز با مزایای بیشتر پشتیبانی مشتری و جامعه

معایب:

 • حداکثر ذخیره 18 کیف پول
 • بدون ویژگی بلوتوث بی سیم

بهترین کیف پول بیت کوین برای ایرانیان | بهترین والت بیت کوین

افرادی که در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری می کنند اغلب دو دسته هستند. افرادی که به فکر خرید ارزهای زیاد از صرافی های خارجی هستند و افرادی که تنها قصد hold ارزها و سودهای بلندمدت را دارند. در هر دو صورت پیشنهاد ما به چهار دلیل استفاده از کیف پول دیجی کوین است: 

1) در هربار انتقال بیت کوین به کیف پول و برعکس باید کارمزد پرداخت شود که درحال حاضر معادل 0.00045 واحد بیت کوین هست که مبلغ قابل توجهی میشه. ولی اگه تو سایت نگهداری بشه این هزینه کارمزد پرداخت نمیشه.
2) امکان گم کردن کیف پول یا فراموشی رمز عبور، ولی درسایت صرفا با دسترسی به شماره همراه میتونه اکانتش رو بازیابی کنه.
3) امنیت بالای کیف پول سایت در مقایسه با بسیاری از کیف پول ها.
4) سرعت بالاتر نقد شوندگی، چون درحالتی که بخواد از کیف پول خودش به سایت منتقل کنه ممکنه تا نیم ساعت طول بکشه ولی اگه موجودیش رو تو سایت نگه داره، بصورت آنی میتونه معامله کنه.


ثبت نظر