شناسایی دیفای اتریوم یک فرصت استثنایی برای سرمایه گذاری پر سود

یکی از حوزه های ارزهای رمزهای پایه که توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است، حوزه decentralised finance یا امور مالی غیرمتمرکز است که به طور خلاصه به آن DeFi می گوییم. این تکنولوژی به خدماتی اشاره دارد که با استفاده از قرارداد هوشمند کاری می کنند. اغلب این قراردادهای هوشمند نیازمند شخص ثالث، بانک یا حتی وکیل هم نیستند و معمولا بر روی فضای بلاکچین و به صورت آنلاین کار می کنند. در این مقاله می خواهم دیفای اتریوم را به عنوان یک فرصت سرمایه گذاری پر سود معرفی کنیم که هر چه جلوتر می رویم ارزش آن را بیشتر از قبل می فهمیم.

از سپتامبر 2017 ارزش کل DeFi از 2.1 میلیون دلار به 6.9 میلیارد دلار آمریکا رسید. یعنی از 1.6 میلیون تا 5.3 میلیارد پوند؛ که انفجاری در دنیای سرمایه گذاری محسوب می شود. بیشترین زمانی که رشد داشته ماه آگوست بوده که ارزش آن افزایش 2.9 میلیارد دلاری را تجربه کرده است.

این اتفاق باعث شده، نام تجاری DeFi بسیار همه گیر شود و همه خواهان سرمایه گذاری در این تکنولوژی جدید باشند که بر پایه قراردادهای هوشمند اتریوم فعالیت می کند. در حال حاظر؛ ارزش DeFi حدود 15 میلیارد دلار آمریکاست که این عدد تقریبا دو برابر عددیست که در ابتدای ماه داشته است. به همان نسبت ارزش هر توکن 3 الی 4 برابر و برخی بسیار بیشتر شده است. به عنوان مثال؛ ارزش توکن Synthetix Network بیش از 20 برابر و ارزش Aave تقریبا 200 برابر زیادتر از قبل شده است.

بنابراین؛ اگر در آگوست 2019 حدود 1000 پوند Aave را خریداری می کردید؛ اکنون ارزش آن ها تقریبا به 200000 پوند می رسید.

ویژگی ها و مزایا دیفای اتریوم DeFi

مزایا دیفای اتریوم

برعکس تصور عموم؛ DeFi قبل از اینکه با شبکه بلاکچین اتریوم شناخته شده باشد؛ حدود 11 سال پیش توسط بیت کوین آغاز شد. یکی از زمینه هایی که در آن از برنامه های غیرمتمرکز استفاده می شد dApps بود و همچنین تجارت ارزهای دیجیتال در صرافی هایی مانند غیرمتمرکز (dexs)  Uniswap. تمامی این روند به صورت غیرمتمرکز اجرا می شوند و تحت نظارت هیچ موسسه دیگری قرار ندارند.

  • سرویس های DeFi امکانات زیادی را در اختیار شما قرار می دهند:
  • برای کسب سود بیشتر از سیستم عامل هایی مانند Compound و Aave برخی از ارزهای دیجیتال را می توانید قرض کنید.
  • با استفاده از Augur می توانید بر نتیجه رویدادها شرط بگذارید.
  • مشتقات دارایی های واقعیتان مانند ارزهای فیات و حتی طلا و سایر فلزات گرانبهایتان را در Synthetix می توانید مبادله کنید.
  • با شرکت در PoolTogether می توانید در قرغه کشی شرکت کنید که افراد پول های خودشان را برای ذخیره آن جا قرار می دهند و یک نفر بر اساس قرعه کشی می تواند تمامی سودهای حاصله از سرمایه گذاری را برنده شود.
  • و در آخر می توانید ارزهایی را خریداری کنید که به طور مستقیم به DAI و USDC وابسته است.

برای بررسی بیشتر یکی از مهمترین مقالات DeFi اتریوم روی اینجا کلیک کنید. (اگر نتوانستید وارد لینک زیر شوید؛ حتما با تغییر آی پی کشورتان، مجدد امتحان کنید.)

یکی از بهترین ویژگی های DeFi این است که اغلب سرمایه گذاران آن را به عنوان Lego money می شناسند. زیرا امکانی را در اختیارتان قرار می دهد تا با قرارگیری dApps در کنار Lego money بازده سود خود را افزایش دهید.

نکته: Lego money دقیقا به مانند لوگوهای یک بازی که می توانید آن را در اشکال مختلف و در جاهای مختلف استفاده کنید، از Lego money می توانید در بخش های مختلف مانند DeFi و dApps استفاده کنید. مثال ملموس تر موتور یک ماشین است. تصور کنید موتور ماشین را بتوانید برای ماشین لباسشویی هم استفاده کنید.

دیجی کوین بر خلاف تمام رقبا با ارائه 290 ارز دیجیتال، کیف پول اختصاصی برای هر ارز و از همه مهمتر کارمزد 0.001 سعی کرده خریدی راحت و امن را در اختیارتان قرار دهد. برای خرید اتریوم روی لینک زیر کلیک کنید.

3 دلیل مهم برای اثبات ارزش دیفای اتریوم DeFi

بررسی دیفای اتریوم

  • یکی از بهترین مزایا DeFi عملکرد عالی آن در تنظیم قراردادهاست. تصور کنید می خواهید یک وامی را از بانک دریافت کنید. شما و بانک نه تنها باید از یکدیگر اطلاعات کاملی داشته باشید بلکه باید یک ضامن هم شما را تایید کند. برای گرفتن وام از طریق DeFi شما نیاز به در اختیار گذاشتن اطلاعاتتان ندارید. بلکه فقط و فقط اعتماد متقابل و حفظ حریم شخصی است که باعث دوام و پیشرفت DeFi می شود.

بیشتر نهادهای نظارتی باید این تغییر بزرگ را بپذیرند. این تغییر از دوبخش به وجود می آید. بخش اول نهادهای نظارتی هستند که از هر گونه نوآوری وخلاقیت جلوگیری می کنند و بخش دوم خطریست که در صورت عدم پیشتبانی، این نوع فضاها برای افراد ممکن است به وجود آورند.

به نظر می رسد؛ پذیرفتن این شرایط سخت ترین و مهم ترین بخش ماجراست. و به همین دلیل در ماه ژوئیه، کمسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) با تصویب یک صندوق مربوط به اتریوم به نام Arca این تغییر اساسی را بر اساس DeFi پذیرفت.

این عملکرد بسیار پسندیده، آن هم در فضای تاریک قوانین و مقررات از پیش تعیین شده، باعث شد برخی از پروژه های شکست خورده در DeFi جان دوباره ای بگیرند. پروژه های بزرگی مانند New-Jersey-Basis که در سال 2018 شکست خوردند ولی 133 میلیون دلار به سرمایه گذاران بازگشت داده شد.

اگر همین الان قصد خرید اتریوم را دارید روی لینک زیر کلیک کنید.

و اما دلیل دوم که چرا DeFi با استقبال بسیار زیادی مواجه شد این است که بسیاری از موسسات مالی در خیابان های بزرگ سعی کردند DeFi را بپذیرند و حتی در آن سرمایه گذاری کنند. به عنوان مثال؛ 75 تا از بزرگترین بانک های جهان برای تسریع در فرایند تبادل اطلاعات سعی در آزمایش فناوری بلاکچین دارند.

در یک جمله؛ همه افراد و موسسات سعی در جدی گرفتن DeFi کردند. برجسته ترین آن ها Grayscale است . Grayscale بزرگترین صندوق سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال در جهان است. طبق آخرین گزارشات رسیده شده از این موسسه سرمایه گذاری، در نیمه اول سال 2020 بیش از 5.2 میلیارد دلار دارایی ارز دیجیتال را جا به جا کرده است که از این عدد 4.4 میلیارد دلار آن بیت کوین بوده است.

      • در شرایط همه گیری کرونا، موسسات سرمایه گذاری DeFi به مراتب بیشتر از سایر موسسات سودآوری داشتند. به عنوان مثال؛ Comound نرخ سود سالیانه 6.75٪ برای افرادی که در این موسسه سرمایه گذاری با ثبات Bitcoincoin ارائه می دهند. پ

DeFi امکانی را در اخیتارتان قرار می دهد که تنها با یک گوشی موبایل بتوانید کسب و کار ارز دیجیتال خود را آغاز کنید. اتریوم با به روزرسانی بلاکچین خود تحت عنوان اتریوم 2 توانسته همه توجهات را به سمت خودش جذب کند.

حرف آخر

ما بخواهیم یا نخواهیم، روند غیرمتمرکز بودن ارزهای دیجیتال در حال پیشرفت است و باید خودمان را با آن جهان عظیم وفق دهیم. سوال این است که چگونه می توانیم توازنی بین این جهان و آن جهان برقرار کنیم؟ چگونه می توانیم از خطرات ارزهای دیجیتال در امان باشیم ولی سود آن را نیز بچشیم؟


ثبت نظر