اتریوم ۲ چیست | قیمت اتریوم ۲ | خرید اتریوم ۲ | اتریوم ۲ راه اندازی شد !

اتریوم ۲ چیست | چگونه اتریوم ۲ بخریم

اتریوم ۲ (اتریوم نسخه ۲) یکی از بزرگترین ارزهای دیجیتال در جهان است که توانسته طی مدت زمان کوتاهی با ارائه بهترین ویژگی‌ها، پا به پای بیت کوین پیش برود. این پیشرفت تا جایی بوده است که اکثر صاحب نظران این دو ارز را با یکدیگر مقایسه کنند وحتی اتریوم را به لحاظ جایگاه و محبوبیت، «بیت کوین بعدی» می دانند.
اما همانطور که می دانیم با پیش بینی قیمت اتریوم می توانیم خودمان را برای جهش بعدی آماده کنیم. اتریوم با ارائه ویژگی قراردادهای هوشمند اساس کار خود را از بیت کوین جدا کرده است و حال قرار است بزرگترین بروزرسانی خود را طی 3 سال و در 3 فاز انجام دهد.

اتریوم ۲ - اترویم ورژن 2

در این مقاله که تنها بخشی از بزرگترین تغییرات اتریوم 2 را نشان می دهد سعی کردیم به بررسی 4 مورد از بزرگترین و مهمترین پیش بینی قیمت اتریوم ۲ در سال 2020 بپردازیم و مزایا و معایب این تغییر را مرحله به مرحله بررسی کنیم.
پس بهتر است سریعا به سراغ بزرگترین سوالی که این روزها در بین سرمایه گذاران اتریوم رواج دارد بپردازیم؛ آن هم اینکه: پس از بروزرسانی اتریوم 2 چه سرنوشتی در انتظار اتریوم 1.0 و سرزمایه گذاران خواهد بود؟ با دیجی کوین همراه باشید تا دومین ارز دیجیتال مطرح جهان را بررسی کنیم.

پروتکل Casper

پروتکل casper

قبل از اینکه با مفهوم پروتکل کسپر آشنا شویم بهتر است تغییر اساسی اتریوم نسخه ۲ را بررسی کنیم. اتریوم در بروزرسانی اخیر خود سیستم اجماع خود را از Proof-of-Work (PoW) به Proof-of-Stake (PoS) تغییر داده است. دلیل آن این است که اتریوم با اجرای الگوریتم PoS سعی دارد روند استخراج اتریوم را از هش به staking تغییر دهد. در این صورت هر چقدر سهام شما در پروتکل ها بیشتر باشد یا تعداد اتریوم های بیشتری را دارا باشید، شانس شما برای دریافت اتریوم بیشتر می شود و به عبارتی قادر به تایید تراکنش های بیشتری خواهید بود. به روزرسانی دیفای اتریوم نیز کمک به دریافت اتریوم بیشتر بود.

معمولا برای تایید هر تراکنش، شما به 32 Ether نیاز دارید. با بروزرسانی اتریوم از PoW به PoS می توانید برای تایید هر معامله به استخر استیکینگ staking pools مراجعه کنید.

پروتکل کسپر چیست؟

پروتکل های کسپر  Casper در واقع نوعی پروتکل جدید برای تایید بلاک است و نشان دهنده این است اتریوم ۲ روش Proof of Stake را جایگزین Proof of Work کرده است.

هدف از طراحی اتریوم ۲ چیست؟

5 هدف اساسی در طراحی اتریوم ۲  وجود دارد:

 • غیرمتمرکز بودن
 • قابلیت ارتجاعی
 • امنیت
 • سادگی
 • طول عمر

هدف از ویژگی غیرمتمرکز بودن این است که افراد بیشتری در استخراج اتریوم ۲ سهیم باشند.

ویژگی انعطاف پذیری باعث می شود در برخی بخش های اتریوم امکان برقراری آفلاین باشد.

یکی از مهمترین اهدافی که اتریوم در بروزرسانی اخیر به آن توجه ویژه داشته؛ بحث امنیت شبکه است. برای انجام این مهم، اتریوم  امکان مشارکت گسترده ماینرها یا اعتبار سنج ها را در هر زمانی تعیین می کند.

اتریوم تمرکز بسیار زیاد روی سادگی دارد و این امر را تا میزان بهره وری. ادامه داده است.

ورژن 2.0 اتریوم به مانند کوانتوم، گواهی بر ثبات و ماندگاری اتریوم است.

برای بررسی دقیق تر اتریوم 2 ؛ روی اینجا کلیک کنید. (حتما قبل از کلیک آی پی کشورتان را تغییر دهید.)

دیجی کوین بر خلاف تمام رقبا با ارائه 290 ارز دیجیتال، کیف پول اختصاصی برای هر ارز و از همه مهمتر کارمزد 0.001 سعی کرده خریدی راحت و امن را در اختیارتان قرار دهد. برای خرید اتریوم روی لینک زیر کلیک کنید.

تحلیل نقشه راه اتریوم 2 در 3 فاز

تحلیل نقشه راه اتریوم 2.0 در 3 فاز

به روزرسانی Ethereum 2.0 از اواخر سال 2020 شروع و تا پایان سال 2021؛ طی سه مرحله انجام می شود.

فاز صفر: Beacon Chain

اغلب از این مرحله به عنوان «قلب» سیستم اثبات سهام یاد می کنند. عملکرد اصلی Beacon Chain ها معمولا مدیریت اعتبارسنج ها در کل پروتکل اثبات سهام و اثبات کار است. به طوریکه با تغییر پروتکل، تغییری در روند اعتبارسنج ها ایجاد نشود.

از مسئولیت های اصلی زنیجره Beacon  در پروژه اتریوم ۲ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تمامی اعتبار سنج ها و سهام ها را مدیریت می کند.
 • برای هر قطعه کوچک یا شارد، یک بلوک جغرافیایی خاص پیشنهاد می کند.
 • برای انتخاب یک بلوک پیشنهادی، اعتبار رای گیری سرمیاه گذاران را سازماندهی می کند.
 • قوانین اجماع جدید PoW به PoS را تدوین می کند.
 • پاداش و مجازات را برای اعتباردهندگان در نظر می گیرد.
 • اطلاعات اعتباردهندگان را در یک ایالت خاص ثبت می کند.

تمامی این موارد از مارس 2020 آغاز شده است.

فاز یک: زنجیرهای خرد شده

تمرکز این فاز از اتریوم بیشتر روی کارایی و افزایش سرعت آن است. شاردینگ؛ روشی روشیست که اتریوم برای انجام این کار در نظر گرفته است. با استفاده از شاردینگ بلوک های بزرگ به بلوک های کوچک تقسیم شده و پردازش موازی جای خود را به پردازش متوالی داده است که نتیجه آن افزایش حداکثر کارایی در اتریوم است.

با این حال؛ شاردها (هر بخش کوچک شده شبکه شاردینگ) باید بتوانند در شبکه بلاکچین با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

در سال 2018؛ Vitalik Buterin بنیانگذار اتریوم، شاردینگ را به شیوه زیر توضیح داد:

تصور کنید اتریوم یک جزیره بسیار بزرگ است که به جزایر بسیار کوچکتر تقسیم شده است. هر جزیره با ویژگی های منحصر به فردی که دارد؛ توانایی انجام وظایف محول شده را داراست.  علاوه بر آن؛ جزایر برای حسابرسی اعتباردهندگان باید با یکدیگر، از طریق یک پروتکل در تعامل باشند. اسم آن پروتکل را شاردینگ می نامیم.

شنیده ها حاکی از آن است که فاز یک اتریوم در سال 2021 آغاز می شود.

فاز 2: اجرا فرایند

در طول این فاز عملکرد نهایی پروژه اترویم 2 پیاده سازی خواهد شد. زنجیره های شارد از روندهای موازی به روند های پیچیده تر مانند متقاطع تبدیل خواهند شد و سیستم قراردادهای هوشمند Smart Contracts که اساس اتریوم است مجددا برقرار می شود.

تاثیر پروژه اتریوم ۲ بر قیمت آن

تا اینجا درباره ویژگی های مهم اتریوم ۲ صحبت کردیم و بررسی کردیم که تغییرات احتمالی طی چند مرحله اعمال خواهد شد. اما بهتر است برگردیم به سوالی که از همان ابتدا به دنبال پاسخ آن هستیم و آن هم اینکه آیا ویژگی اتریوم 2 بر قیمت اتریوم تاثیری خواهد گذاشت یا خیر؟

به نظرم بهترین پیش بینی در این مواقع بررسی تاریخچه اتریوم در زمانیست که یک تغییری در بلاکچین آن رخ داده است. پس برویم به سراغ ارتقاء اتریوم در زمانی که ویژگی قراردادهای هوشمند را ارائه داد.

یکی از مهمترین ارتقاء هایی که به عنوان یک تغییر در بلاکچین اتریوم از آن یاد می کنند؛ Constantinople است. Constantinople یک هاردفورک بود که در ابتدا کار باید  در 16 ژانویه 2019 بر روی بلاکچین اتریوم به تعداد 7،080،000 انجام میشد. اما به دلیل ظهور یک باگ امنیتی بزرگ، این پیاده سازی به تعداد 7،280،000 موکول به 28 فوریه 2019 شد.

این ارتقاء شامل چندین ویژگی مثبت از جمله کارایی بیشتر و زمینه ساز انتقال اتریوم از Proof-of-Work به Proof of Stake بود.

در نمودار زیر، Coinmarketcap را می بینید که نشان دهده نمودار اتریوم پس از هاردفورک Constantinople است.

همانطور که در تصویر واضح است، ارتقاء اتریوم با Constantinople، تاثیر بسیار کوتاه مدتی بر روی قیمت اتریوم گذاشته است. اما در ادامه شاهد افزایش چشمیگر قیمت اتریوم هستیم. با این وجود؛ نمیتوان به صراحت اعلام کرد که این افزایش قیمت ناشی از ارتقاء اتریوم بوده یا تغییرات بلاکچین منجر به این روند شده است.

تاثیر اتریوم 2 بر قیمت

بررسی مزایا و معایب اترویم ورژن 2

هر چقدر یک ورژن تغییرات مثبتی داشته باشد باز هم دارای معایبی است که برای برخی از سرماهی گذاران به معنی دست کشیدن از آن سرمایه است. اترویم ورژن 2 نیز این قائده مستثنی نبوده و همین باعث شده در کنار بررسی کلی مزایا اتریوم، 2 مورد از مهمترین معایب آن را بررسی کنیم. با اتریوم ۲ شیوه های انتقال پول به خارج از کشور نیز راحت تر می شود.

مزایای اتریوم 2 برای سرمایه گذاران اتریوم

 • هزینه های کمتری برای شبکه.
 • کارمزد کمتر در انجام معاملات.
 • سرعت به مراتب بسیار بیشتر (حدود 64 برابر).
 • امنیت بسیار بالاتر.
 • شانس بیشتر در دریافت اتریوم با شرکت در استیکینگ.

معایب اتریوم ۲ برای سرمایه گذاران

اگر به عنوان یک عضو وارد استخر استیکینگ شوید و سهوا سیستم شما خاموش شود؛ الگوریتم به طور خودکار برخی از دارایی شما را پاک می کند.

اگر موجودی اتریوم شما، در معرض سقوط بازار قرار گیرد؛ شما راهی جز ماندن و صبر کردن نخواهید داشت.

بررسی 4 پیش بینی قیمت اتریوم 2 - پیش بینی قیمت اتریوم ۲

جوزف راچینسکی - پیش بینی صعودی 1200 دلار

جوزف راچینسکی،  مشاور فناوری و موسس شرکت Jo Technologist.com بسیار امیدوارانه از آینده اتریوم صحبت می کند. او ارزش 1200 دلاری را برای اتریوم در سال 2019 پیش بینی کرد و اعتقاد داشت اتریوم به یکی از بزرگترین سکه های ارز دیجیتال در جهان تبدیل خواهد شد.

در ادامه ذکر کرد که اکثر افرادی که از اتریوم به عنوان قرارداد هوشمند استفاده می کنند، مایل به استفاده از الگوریتم ثبات سهام هستند و این روند یعنی افراد بیشتری خواهان سرمایه گذاری در اتریوم ۲ خواهند بود که نتیجه آن افزایش قیمت اتریوم است.

ایان مک لود - پیش بینی متوسط ​​500 دلار

در حالی که راچینسکی اعتقاد داشت روند اتریوم کاملا صعودی خواهد بود؛ ایان مک لئود رویکردی متوسط تر اتخاذ کرده است.

توماس کراون آرت کارشناس فن آوری؛ معتقد است ارز دیجیتال اتریوم تا پایان سال 2019 رشد 500 دلاری را تجربه خواهد کرد و روند اثبات سهام به این رشد کمک شایانی خواهد داشت.

در عین حال؛ ایان مک لود معتقد است با این روند ارزش بیت کوین بسیار متزلزل خواهد شد؛ طوریکه مجبور است 50% سهم بازار خود را به اتریوم تقدیم کند. اما باز هم همه چی به بازار و واکنش سرمایه گذاران بستگی خواهد داشت.

نایجل گرین - پیش بینی بسیار سرسخت 2500 دلار

نایجل گرین مدیر عامل گروه deVere ، پیش بینی 25000 دلاری را در سال 2019 برای اتریوم ارائه داد.

صاحب شرکت مشاوره مالی، با رد ویژگی PoS اظهار داشت این ویژگی منجر به عدم تمرکز در بلاکچین اتریوم خواهد شد.

از طرفی افزایش تعداد معاملات و قراردادهای هوشمند باعث افزایش قیمت اتریوم در بازار جهانی خواهد بود.

برایان شوستر - پیش بینی 100000 دلار است

همانطور در پیش بینی های قبلی دیدیم، اکثریت با افزایش قیمت اتریوم موافق بودند. اما برایان شوستر یک قدم فراتر را پیش بینی کرده است.

هر چند ممکن است این پیش بینی را کمی اغراق آمیز بدانید؛ اما طبق پیش بینی برایان شوستر اتریوم طی 5 سال آینده به ازای هر سکه 100000 دلار افزایش خواهد یافت.

برایان شوستر با تکیه بر 2 اصل قراردادهای هوشمند و dapps پیش بینی کرده ورژن 2.0 اتریوم انقلابی عظیمی را در دنیای ارزهای دیجیتال به وجود خواهد آورد.

حرف آخر

اتریوم ۲ با ارائه دو ویژگی «اثبات سهام» و «شاردینگ» در این بروزرسانی نه تنها بخش بزرگی از توجه جامعه را به خود جلب می کند بلکه سهم بیشتری از بازار را نیز از آن خود خواهد کرد. با این کار دیگر نیاز نیست ماینرها با مصرف برق بسیار زیاد کار استخراج اترویم 2 را انجام دهند. بلکه تنها با خرید اتر و اختصاص آن به شبکه، پاداشی را دریافت خواهند کرد. نظر شما چیست؟ آیا شما هم موافق این پیش بینی ها هستید؟


ثبت نظر