در حال پردازش

در حال پردازش

در حال پردازش

بیت کوین کش | خرید بیت کوین کش | فروش بیت کوین کش | قیمت لحظه ای بیت کوین کش

بیت کوین کش چیست ؟

بیت کوین کش خود حاصل یک فورک در بلاکچین بیت کوین است که در آگوست 2017 اتفاق افتاد. نتیجه این فورک ایجاد بیت کوین کش بود که به نسبت بیت کوین معاملات بیشتر، ارزان تری را در بلوک‌های بزرگتر انجام می‌داد.

اندازه بلوک هر بیت کوین کش در این فورک از 8مگابیت به 32 مگابیت افزایش یافت و همین کار باعث کاهش کارمزدها در هر معامله بود (کارمزد هر معامله بیت کوین در حدود چندین دلار بود).

البته ناگفته نماند که بیت کوین کش بار دیگر دچار یک فورک شده بود که از آن جان سالم به در برد. تنها اندکی پس  از Bitcoin Cash، بیت کوین کش به Bitcoin SV یا Satoshi's Vision تقسیم شد. این هاردفورک بزرگ توسط کریگ رایت، خالق بیت کوین هدایت می‌شد که نتیجه آن افزایش 128مگابایتی اندازه هر بلوک بود.

خرید بیت کوین کش

خرید بیت کوین کش از صرافی دیجی کوین بسیار آنی صورت می گیرد اما قبل از آن بهتر است در صرافی ثبت نام کنید و پس از طی کردن مراحل احراز هویت و شارژ کیف پول مخصوص بیت کوین کش ؛ می توانید میزان اتریوم مورد نظر را از پنل معاملاتی خریداری کنید. 

برای خرید بیت کوین کش تنها کافیست وارد پنل معاملاتی خود شوید، از نوار بالا سمت راست نام ارز بیت کوین کش را انتخاب کنید در نهایت پس از نوشتن میزان ارز مورد نظر گزینه خرید را کلیک کنید. در کمتر از چند دقیقه میزان ارز انتخابی در کیف پول مخصوص اتریومتان قرار خواهد گرفت. 

میزان کارمزد برای خرید بیت کوین کش یا هر ارز دیجیتال دیگری 0.001 است. البته این عدد با خرید های متوالی و بالاتر از 100 میلیون تومان کمتر هم می شود.

فروش بیت کوین کش | فروش بیت کوین کش در ایران

برای فروش بیت کوین کش در صرافی دیجی کوین پس از طی کردن مراحلی که در بخش خرید بیت کوین کش عنوان کردیم؛ بایستی میزان بیت کوین کش مورد نظر که قصد فروش آن را دارید و همچنین مبلغی که میخواهید بیت کوین کش تان در آن نقطه به فروش برسد را وارد کنید. 

در صورتی که مبلغ پیشنهادی توسط خریداران ارز مبلغی منصفانه باشد در کمتر از یک ساعت بیت کوین کش شما به فروش می رسد اما در غیر این صورت ممکن است چند ساعت تا چند روز منتظر بمانید.

خرید بیت کوین کش | فروش بیت کوین کش

خوب آیا خرید و فوش بیت کوین کش پیشنهاد می شود؟ اینکه چه تایمی بهترین زمان برای خرید بیت کوین کش است به شما بستگی دارد. اما نکته بسیار مهم در زمینه ارزهای دیجیتال این است که بیت کوین کش و سایر ارزهای دیجیتال امکان رشد بسیار خوبی خواهند داشت. هر چند تاکنون کسی به طور مستقیم از بیت کوین کش حمایت نکرده است؛ اما حمایت از سایر ارزها باعث رشد نسبی دیگر ارزها مانند بیت کوین کش می شود. 

دلیل اصلی ایجاد بیت کوین کش، توافق و اختلاف نظرهایی بود که در مورد چگونگی بهبود فناوری بیت کوین به وجود آمد. به طوریکه هر چقدر به تعداد افرادی که از شبکه دیجیتالی بیت کوین استفاده می‌کردند؛ افزوده می‌شد؛ انجام معاملات در بیت کوین طولانی تر و هزینه کارمزد هر معامله گران تر میشد.

طراحان بیت کوین این مورد را معضلی بزرگ تلقی کردند. مخصوصا زمانی که روز به روز به محبوبیت ارزهای دیجیتال اضافه میشد. بنابراین دو ایده برای رفع این معضل ارائه دادند.

تشابه و تفاوت بیت کوین و بیت کوین کش

ایده 1: تغییر هر غالب بلوک

جهت فهم دقیق تر این ایده بهتر است آن را بایک مثال بررسی کنیم. تصور کنید هر معامله در بیت کوین روی یک کاغذ انجام ‌شود. دو کلیدی که برای انجام معامله باید داشته باشیم را در ابتدا روی کاغذ یادداشت می کنیم. علاوه بر آن هر معامله باید شامل یک امضایی باشد که روند انجام معامله را تایید می کند.

قرار گرفتن کلید ها و امضا، فضای زیادی از کاغذ را اشغال می‌کند. پس گروهی از برنامه نویسان پیشنهاد دادند؛ هر کاغذ را به دو قسمت تقسیم کنیم. به این ترتیب در یک قسمت نام گیرنده و فرستنده و در قسمت دیگر امضا تایید معامله.

اساس این ایده؛ انجام معاملات بیشتر به دلیل فضای بیشتر بود.

ایده 2: افزایش سایز هر بلاک

ایده افزایش سایز هر بلاک به جهت رد ایده اولی پیشنهاد شد. با توجه به اینکه تغییر در قالب هر بلاک در بلاکچین به لحاظ فنی باعث افزایش سرعت هر معامله در بیت کوین می‌شد؛ ولی این راه حلی را موقتی اعلام کردند. پس باز هم اگر بیت کوین به محبوبیت بیشتری دسترسی پیدا کند؛ مشکل همچنان پابرجاست.

پس از کش و قوس های فراوان به این نتیجه رسیدند که یک راه حل دیگر؛ افزایش حداکثری اندازه هر بلوک است.

برای درک بیشتر این موضوع همان مثال بالا را در این حالت بررسی می‌کنیم: تصور کنید ورق اصلی کاغذ 10 میلی متر باشد. (برای بیت کوین یعنی 1 مگا بایت) این مقدار را 2 برابر یا به طول 20 میلی متر برسانیم ( برای بیت کوین یعنی 2 مگا بایت). ویژگی که این ایده دارد این است که در آینده می‌توان سایز هر بلوک را تا 8 برابر افزایش داد.

پس برای تبدیل بیت کوین به سیستم پرداخت روزمره باید بلوک های بزرگتری را داشته باشد. در غیر اینصورت عملکر آن شبیه طلا خواهد بود تا پول!

کدام ایده بهتر بود؟

شاید باورتان نشود ولی ایده 1 خیلی کاربردی تر از ایده شماره 2 انتخاب شد. زیرا شما در صورتی می توانید سایز هر بلاک از بلاکچین را تغییر دهید که به 51% کامپیوترهای جهان دسترسی داشته باشید. این امر عملا غیر ممکن است. ایده شماره 1 با تمامی‌انتقادات 97% آراء را به دست آورد. وبرای اینکه از بیت کوین به بیت کوین کش برسیم باید یک fork روی بلاکچین انجام میدادیم.

ناگفته نماند؛ گروهی که ایده شماره 2 را ارائه دادند در نهایت از نتیجه نهایی راضی نبودند.

توجه: fork با hardfork متفاوت است. در fork تغییراتی در طراحی بلاکچین ایجاد میشود. به لحاظ محاوره ای؛ آپدیتی صورت می‌گیرد که اطلاعات بلاک جدید؛ ارتباطی با اطلاعات بلاک قبلی ندارد. ولی هر دو از یک بلاکچین استفاده می‌کنند.

وقتی soft fork اتفاق می‌افتد؛ یعنی برخی قوانین خاصی دچار تغییر می‌شوند؛ ولی همچنان توسط نرم افزار قبلی شناخته می‌شوند. در حالیکه، در Hardfork یک بلاکچین جدید با اطلاعات جدید و البته جداگانه شروع به کار می‌کند.- دقیقا همان روندی که برای بیت کوین کش اتفاق افتد.

خوب تا اینجا درباره داستان پیدایش بیت کوین کش صحبت کردیم. وقت آن فرا رسیده که بدانیم بیت کوین کش چیست؟

 

بیت کوین کش چگونه کار می کند؟

بیت کوین کش در آگوست 2017 منتشر شد. فناوری که بسیار شبیه به بیت کوین است و دارای 215 میلیون سکه است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید؛ زمانی که بیت کوین کش وارد دنیای ارز دیجیتال شد؛ به هر شخصی که بیت کوین داشت به همان تعداد و به نسبت 1:1  بیت کوین کش هدیه داد.

شاید بهترین پاسخ به سوال «بیت کوین کش چیست» همین باشد که: هدف اصلی بیت کوین کش، استفاده از آن به عنوان سیستم پرداخت است. دقیقا به مانند شخصی که مشتری بیت کوین است؛ افراد به راحتی می‌توانند در فضای بیت کوین کش به انجام معاملات خود بپردازند. و تنها تفاوت آن با بیت کوین کش مدت زمان کوتاه معامله و پرداخت کمتر کارمزد است.

بسیاری از افراد تصور می‌کردند؛ کسانی که در صف دریافت بیت کوین کش در همان ابتدا قرار داشتند؛ ممکن است پس از مدتی آن بیت کوین کش ها را به فروش بگذارند. ولی  نه تنها این اتفاق نیفتاد؛ بلکه از آگوست 2017 که بیت کوین کش منتشر شد تا کنون توانسته در بین 5 ارز رمزگذاری شده قرار گیرد و همچنین به عنوان یکی از ارزهای قرار گرفته در پلن Coinbase ذکر شده است.

قرار گرفتن در لیست Coinbase آن هم در همان سال های ابتدایی نشان از محبوبیت و شناخته شدن بیت کوین کش دارد. زیرا Coinbase تنها 4 ارز رمزگذاری شده را در لیست خود قرار داد و نام بیت کوین کش یعنی Coinbase برای آن حداقل اعتبار و آگاهی را در نظر گرفته است.

از آنجایی که ارز رمزگذاری شده بیت کوین کش همچنان روزهای ابتدایی خود را می‌گذارند ولی با این وجود سرمایه گذاران زیادی را توانسته به خود جذب کند. البته در این مسیر بیت کوین خلاقیت زیادی خرج کرده است. مثلا وب سایتی را طراحی کرده که لیست تمامی‌سرمایه گذاران بیت کوین کش در آن قرار دارد. علاوه بر آن شما جهت خرید AcceptBitcoinCash می‌توانید به جای پول نقد، بیت کوین کش پرداخت کنید. و از همه جالب تر اینکه اگر ساکن آفریقای جنوبی باشد؛ هزینه مشاوره های حقوقیتان با بیت کوین کش محاسبه می‌شود.

اگر به جای طراحان بیت کوین کش بودید راه حل 1 را انتخاب می کردید یا راه حل 2؟ به نظر من دسترسی به 51% کامپیوترهای جهان برای طراحان بیت کوین و بیت کوین کش کار سختی نبود. هر چند تا کنون ارزهای دیجیتال جدیدی که از طریق fork ایجاد شده اند همین ایده را پیاده سازی کرده اند.