پیش بینی بیت کوین | پیش بینی قیمت بیت کوین در سال 2021

بسیاری از افراد امروزه به سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال روی آورده‌اند. به همین دلیل پیش بینی قیمت بیت کوین در ۲۰۲۱ برای آن‌ها اهمیت بسیاری دارد. در این مقاله قصد داریم احتمالات مختلفی برای روند قیمت بیت کوین وجود دارد را بررسی کنیم. همچنین برخی از رویدادهای ۲۰۲۱ ممکن است بر قیمت این ارز تأثیر داشته باشند.

روند رشد قیمت بیت کوین در سال‌های قبل

پیش از هرچیز جالب‌ترین نکته در این روند را بدانید. در سال ۲۰۱۷ قیمت بیت کوین ۲۰۰۰ درصد رشد کرد! زمانی که بیت کوین ایجاد شد، هر کوین آن کم‌تر از یک سنت قیمت داشت. اما در سال ۲۰۱۷ به اوج رسید و هر کوین با قیمت دو هزار دلار معامله شد. این موضوع باعث شد که ۱۶۰۰ رمزارز دیگر نیز وارد بازار شوند! بخشی از پیش بینی قیمت بیت کوین در ۲۰۲۱ به رفتار این ارز دیجیتال در سال‌های اخیر باز می‌گردد.

آنچه باید درمورد پیش بینی بیت کوین در ۲۰۲۱ در نظر داشته باشید

اولین نکته این است که همه این پیشبینی‌ها احتمال است و نمی‌توان قیمت آینده یک رمز ارز را به صورت دقیق پیشبینی کرد. حتی بسیاری از فراز و فرودها بدون دلیل هستند. یعنی ممکن است قیمت یک رمز ارز بدون هیچ علت منطقی به شدت افزایش یا کاهش پیدا کند!

برای تحلیل دقیق‌تر و پیشبینی موفق لازم است که به اتفاقات دنیای واقعی نیز توجه داشته باشیم. فناوری‌های جدید، نقشه‌های راه آینده، شراکت‌های جدید و حتی قوانین مصوب جدید ممکن است بر قیمت بیت کوین تأثیر داشته باشند. به طور کلی لازم است که هر شخص برای خرید رمز ارز مورد نظر خود، تحقیق و تحلیل‌های مستقلی انجام دهد. سعی کنید هرگز به دلیل اینکه کسی گفته است یک رمز ارز سودآور است، خرید نکنید.

با توجه به این موارد، در ادامه با ما همراه باشید تا پیشبینی‌های مختلف در مورد قیمت بیت کوین در ۲۰۲۱ را بررسی کنیم.

پیش بینی قیمت بیت کوین در ۲۰۲۱ از نظر مک آفی

پیش بینی قیمت بیت کوین با جان مک کافی

 

جان مک آفی در صفحه توییتر خود پیشبینی‌های فوق العاده‌ای در مورد قیمت رمزارزها انجام می‌داد. البته بعد از آن مشخص شد که او تا صد هزار دلار بابت این کار ردیافت می‌کند. این شخص در سال ۲۰۱۷ بیان کرد که قیمت بیت کوین تا ۲۰۱۸ به ۵۰۰ هزار دلار خواهد رسید. او در این زمینه کاملا مطمئن بود.

مک آفی ادعا می‌کند که پیشبینی‌هایش بر اساس روش خاص خود اوست. اگر پیشبینی او مبتنی بر رسیدن بیت کوین به قیمت یک میلیون دلار درست باشد، سرمایه کل بازار به ۱۵ میلیارد دلار می‌رسد. همانطور که می‌دانیم، قیمت بیت کوین در ۲۰۱۸ روند کاهشی داشت. اما در ۲۰۲۱ قیمت آن به بیشترین حد خود در مدت زمان اخیر رسید (۴۰ هزار دلار). پیشبینی قیمت بیت کوین در ۲۰۲۱ بسیار درخشان است و تصور می‌شود قیمت آن در این سال به صد هزار دلار نیز برسد.

پیشبینی تام لی در مورد قیمت بیت کوین

تام لی یکی از بهترین تحلیلگرهاست. او در سازمان Fundstrat که مربوط به تحقیقات رمز ارزهاست فعالیت دارد. او تاکنون تحلیل‌های بسیاری از قیمت بیت کوین در رسانه‌ها و تلویزیون به صورت زنده ارائه داده است.

لی پیشبینی کرده بود که بیت کوین در سال ۲۰۱۷ با رسیدن به قیمت ۲۵ هزار دلار، سقف قیمتی خود را خواهد شکست. او همچنین معتقد بود که قیمت بیت کوین در ۲۰۱۸، ۹۱۰۰ دلار ارزیابی می‌شود.

لی به خوبی می‌تواند با تحلیل نمودارها و رفتار رمز ارز در گذشته، پیش بینی قیمت بیت کوین در ۲۰۲۱ را انجام دهد. پیشبینی او در این باره، رشد ۳۰۰ درصدی است. او بر این باور است که بیت کوین تنها ارز دیجیتالی است که می‌توان آن را به کمک نمودارها تحلیل کرد. سایر ارزهای رمزنگاری شده هنوز سابقه معاملاتی ندارند. اما بیت کوین حدود ۹ سال است که در بازار وجود دارد.

پیشبینی اوساتو آوان- نومایو (Osato Avan-Nomayo)

پیش بینی ارز دیجیتال بیت کوین

این فرد نیز یکی از تحلیلگرهای حرفه‌ای است که پیشبینی جالبی درمورد قیمت بیت کوین در ۲۰۲۱ دارد. او می‌گوید که مزد استخراج بیت کوین در ۲۰۲۱ نصف می‌شود و از 12.5BTC به 6.25BTC می‌رسد! از زمان ایجاد بیت کوین، مزد استخراج آن دو بار در تاریخ نصف شده است.

یک بار در سال ۲۰۱۲ که از 50BTC به 25BTC رسید و یک بار در سال ۲۰۱۶ که از 25BTC به 12.5BTC نزول پیدا کرد. نمودارها نشان می‌دهند اندکی بعد از این دو اتفاق، قیمت بیت کوین، فرازهای جدیدی را تجربه کرد. به عنوان مثال یک سال بعد از اولین نصف شدن مزد استخراج، قیمت بیت کوین برای اولین بار به هزار دلار افزایش پیدا کرد. همچنین یک سال بعد از واقعه دوم نیز قیمت بیت کوین به بالاترین سطح خود یعنی ۱۹۵۰۰ دلار رسید.

اما سایت  longforecast درباره بیت کوین چه می گوید؟ روی اینجا کلیک کنید. 

با وجودی که سایت Bitcoinist به صورت دقیق درمورد پیش بینی قیمت بیت کوین در ۲۰۲۱ صحبت نکرده است، اما تحلیل نمودارها نشان می‌دهد که قیمت آن بیشترین رقم خود در طول تاریخ را تجربه خواهد کرد. این مبلغ حداقل 200 هزار دلار خواهد بود.

پیشبینی فران استراجنار (Fran Strajnar)

او مدیرعامل Brave New Coin، یک شرکت تحلیل ارزهای پایه، است. این فرد پیشبینی کرد که در سال ۲۰۱۹، بیت کوین به قیمت ۲۰۰ هزار دلار خواهد رسید. اما این اتفاق نیفتاد و به نظر می‌رسد که در ۲۰۲۱ این پیشبینی به حقیقت بپیوندد.

پیش بینی قیمت بیت کوین در ۲۰۲۱ از نظر استجنار بیان می‌کند که نرخ استفاده از این ارز دیجیتال رو به افزایش است. یعنی افراد بیشتری به معامله با بیت کوین و خرید آن روی آورده‌اند. این موضوع با افزایش قیمت بیت کوین رابطه مستقیم دارد. به عنوان مثال در ژاپن دویست هزار فروشگاه وجود دارد که می‌توانید با بیت کوین از آن‌ها خرید کنید. استفاده از بیت کوین در دنیای واقعی، به افزایش قیمت آن کمک می‌کند.

پیشبینی قیمت بیت کوین در ۲۰۲۱ با توجه به وقایع

همانطور که در ابتدا گفتیم، برخی از رویدادهای دنیای واقعی نیز می‌توانند بر قیمت بیت کوین تأثیر داشته باشند. در ادامه به برخی از این رویدادها که به پیشبینی قیمت بیت کوین در ۲۰۲۱ کمک می‌کنند، اشاره کرده‌ایم.

پیشرفت‌های تکنیکال

بیت کوین قدرتمندترین ارز دیجیتال در دنیاست، اما زیرساخت‌های معاملاتی ضعیفی دارد. به عنوان مثال تحلیل معامله در بیت کوین ۱۰ دقیقه طول می‌کشد. در حالی که این زمان در اتریوم، ۱۶ ثانیه است.  همچنین این بیت کوین تنها قابلیت پردازش ۷ معامله در ثانیه را دارد. اما ریپل می‌تواند هزار معامله را در یک ثانیه پردازش کند.

اگر اوضاع به همین منوال باقی بماند پیشبینی قیمت بیت کوین در ۲۰۲۱ خبر از نزول قیمت می‌دهد. اما خوشبختانه شرکت Lighting Labs در حال ارائه پروتکلی برای ارتقای عملکرد بیت کوین است. این پروتکل محدودیت‌های معامله بیت کوین را از بین می‌برد و به همین دلیل تأثیر بسیار مثبتی بر قیمت آن خواهد داشت.

مقررات

بیت کوین ۱۰ سال است که معامله می‌شود، اما قوانین آن هنوز شبیه به روز ابتدایی است! نظریه‌ای وجود دارد که می‌گوید مقررات جدید دولت‌ها همیشه باعث تأثیر بر قیمت بیت کوین می‌شود. به عنوان مثال از زمانی که در ژاپن در سال ۲۰۱۷، این ارز دیجیتال را وارد معاملات تجاری و صنعت کرد، تبدیل به بزرگ‌ترین مرکز معامله بیت کوین در جهان شد. انجام این عمل در سایر کشورها باعث مشروعیت بخشیدن به این ارز دیجیتال و اعتماد مردم به آن می‌شود. این موضوع نیز پیشبینی قیمت بیت کوین در ۲۰۲۱ را به سمت افزایش قیمت پیش می‌برد.

 شراکت و پذیرش

هرچه فروشگاه‌های بیشتری بیت کوین را قبول کنند، اعتبار آن بیشتر می‌شود و قیمتش صعود پیدا می‌کند. این موضوع باعث می‌شود که بیت کوین به عنوان یک پول واقعی شناخته شود. همچنین زمانی که اپلیکیشن‌ها و سایت‌های محبوب از آن استفاده می‌کنند، بیت کوین ارزشمندتر می‌شود. اگر تعداد کاربران این ارز دیجیتال افزایش پیدا کند، بر پیش بینی قیمت بیت کوین در ۲۰۲۱ تأثیر مثبت خواهد داشت.

رقابت

بیت کوین همیشه رمزارز شماره یک در بازار بوده است. اما باید توجه کنیم که ۱۵۰۰ ارز دیگر نیز در بازار وجود دارد. برخی از آن‌ها در کنار پرتوکل‌ بلاکچین‌هایی چون اتریوم ساخته شده‌اند و برخی نیز شبکه مستقل دارند. از طرفی برخی از بانک‌ها و دولت‌ها در حال انتشار رمزارزهای منحصر به خود هستند که می‌توانند با بیت کوین رقابت کنند. به همین دلیل هیچ تضمینی در مورد اینکه بیت کوین تا همیشه ارز شماره یک باقی بماند وجود ندارد.

دیجی کوین بر خلاف تمام رقبا با ارائه 290 ارز دیجیتال، کیف پول اختصاصی برای هر ارز و از همه مهمتر کارمزد 0.001 سعی کرده خریدی راحت و امن را در اختیارتان قرار دهد. برای خرید بیت کوین روی لینک زیر کلیک کنید.

آیا بیت کوین سرمایه گذاری خوبی برای ۲۰۲۱ است؟

پیش بینی ارز دیجیتال بیت کوین در سال 2021

 

در قسمت‌های قبلی همه عوامل موثر و نظرات مختلف درباره پیش بینی قیمت بیت کوین در ۲۰۲۱ را ارائه دادیم. نمی‌توان با اطمینان و به عنوان یک مشاور گفت که سرمایه گذاری در این ارز دیجیتال خوب است یا خیر. شما باید خودتان تحلیل‌های لازم را انجام دهید.

می‌توان گفت بیت کوین همیشه یکی از پایدارترین و قابل اعتمادترین رمز ارزهاست. همچنین احتمال می‌رود که هنوز راه زیادی تا استفاده به عنوان پول رایج داشته باشید. به همین دلیل همچنان به عنوان ذخیره مورد استفاده قرار می‌گیرد.

حرف آخر

با توجه به تاریخچه بیت کوین به این نتیجه می‌رسیم که افرادی که در ابتدای ۲۰۱۷ بیت کوین را خریداری کردند، ۲۰۰۰ درصد سود به دست آوردند.  اما افرادی که در اواخر ۲۰۱۷ آن را خریده‌اند تا امروز نگه داشته‌اند، ضررهایی نیز داشته‌اند. می‌توان گفت نه تنها بیت کوین به عنوان یک سرمایه گذاری بلند مدت قابل قبول است بلکه چون راه های خرید بیت کوین به مانندامروز زیاد نبود آن ها به سوال چطور بیت کوین بخریم چگونه پاسخ دادند؟ اما به دلیل بازار بی‌ثبات نمی‌توان روی سود آن در کوتاه مدت حساب کرد. باز هم توصیه می‌کنیم پیش از خرید بیت کوین تحلیل‌های لازم را انجام دهید و به پیش بینی قیمت بیت کوین در ۲۰۲۱ اکتفا نکنید


ثبت نظر