هک و امنیت بیت کوین | هک بیت کوین

این روزها هک و امنیت بیت کوین و هک کیف‌پول بیشتر از قبل می شنویم اما آیا بیت کوین هک می شود ؟ آیا بیت کوین ضد هک است و نرم افزار هک بیت کوین چیست ؟ اما چرا هک کردن شبکه بلاکچین اینقدر سخت است؟ در این مقاله بیشتر در این باره یاد می گیریم.

شبکه بلاکچین بیت کوین چگونه کار می کند؟ | هک کردن شبکه بلاکچین

بیت کوین و هک بیت کوین

شبکه بیت کوین بر خلاف دیگر شبکه های دولتی در یک سرور خاص و در یک محل خاص نگهداری نمی شود بلکه؛ در فناوری بلاکچین، تمامی داده ها در یک شبکه بسیار بزرگ رایانه ای قرار دارند که به طور مداوم در حال بررسی و تایید شبکه در گره ها مختلف هستند. با این وجود؛ برای هک کردن این شبکه باید به اطلاعات بسیار زیادی در سرورها دسترسی داشته باشید که کاری بسیار سخت خواهد بود.

به عنوان مثال؛ اگر یک هکر قصد هک یک سیستم مستقل را در یک محل خاص را داشته باشد؛ کاری بسیار راحت تری را پیش رو خواهد داشت نسبت به شخصی دارد که قرار است چندین سیستم در چندین محل مختلف را هک کند. هر چند محال نیست!

آیا تاکنون بیت کوین هک شده است؟ | هک بیت کوین

از زمانی که بیت کوین در سال 2009 ایجاد شده است تا کنون تمامی شبکه بیت کوین به یکباره هک نشده است. اما شاهد یک سری هک هایی که در کیف پول بیت کوین بوده ایم. مخصوصا زمانی که در حال انتقال بیت کوین از شبکه به کیف پول یا هاوینگ بیت کوین هستیم. بنابراین؛ خطر هک و امنیت بیت کوین جدی تر از همیشه مخصوصا توسط توییتر ایلان ماسک مطرح شده است.

تمامی بیت کوین در یک کیف پول ذخیره می شوند. فرقی نمیکند بیت کوین را از طریق استخراج به دست آورده باشید یا از صرافی هایی مانند دیجی کوین خریداری کرده باشید و یا حتی از فاست بیت کوین ، ارز را تهیه کرده باشید. اگر بیت کوین را از صرافی های خارج از کشور خریداری کنید باید یک کیف پول نرم افزاری یا سخت افزاری نیز تهیه کنید که بتوانید بیت کوین را از طریق 2 کلید خصصوصی و عمومی وارد کیف پول کنید.
در همین مرحله، یعنی دقیقا زمانی که در حال انتقال بیت کوین هستید؛ هکرها کمین کرده اند. در صورتی که تنها یک کاراکتر را اشتباه وارد کنید، تمام ارزهای دیجیتالتان وارد یک کیف پول دیگر می شود و به هیچ عنوان قابل برگشت یا حتی پیگیری نخواهد بود.

از طرفی امکان اینکه خود کیف پول هک شود هم وجود دارد. به همین دلیل اغلب سعی می کنند در انتخاب کیف پول بهترین آن را انتخاب کنند تا بیشترین امنیت را برایشان به ارمغان بیاورد.

این سوال سختی است. تا کنون هیچکس نتوانسته بیت کوین را به صورت 51% هک کند و حتی یک روز هم بیت کوین و استخراج آن تعطیل نشده است. حتی تمامی موساات دولتی پیشنهاد اتمام بیت کوین را صادر کرده اند اما زمانی که تلاش هایشان بی نتیجه ماند خودشان در این حوزه سرمایه گذاری کردند.

تنها در یک شرایط امکان دارد که شبکه بیت کوین کاملا قطع شود و آن هم اینکه برق تمام جهان به یکباره قطع شود. این اتفاق باعث از کار افتادن ارتباطات از جمله اینترنت می شود و تماس تمامی گره ها با یکدیگر قطع خواهد شد.

دیجی کوین بر خلاف تمام رقبا با ارائه 290 ارز دیجیتال، کیف پول اختصاصی برای هر ارز و از همه مهمتر کارمزد 0.001 سعی کرده خریدی راحت و امن را در اختیارتان قرار دهد. برای خرید بیت کوین روی لینک زیر کلیک کنید.

هک و امنیت بیت کوین !

بیت کوین ضد هک محسوب می شود زیرا بلاکچین بیت کوین به طور مداوم توسط کل شبکه بررسی می شود. بنابراین ، حمله به خود بلاکچین بسیار بعید است.
خیلی از افراد معتقدند اساس بلاکچین ضد هک است زیرا؛ بلاکچین بیت کوین به طور مستمر و دائمی توسط گره ها بررسی می شود. طبق این اوصاف؛ حمله به خود بلاکچین بسیار بعید است.

و اما هک بیت کوین 51%درصد چیست؟

آیا بیت کوین ضدهک است

فناوری بلاکچین به لطف ماهیت غیرمتمرکز و توزیع شده آن، به عنوان یک سد بزرگ برای هکرها عمل می کند. یکی از مهمترین راه های هک و امنیت بیت کوین، این است که هکر در یک زمان به 51% از تمامی سیستم های متصل به بلاکچین دسترسی داشته باشد.

حمله 51٪ احتمالاً مهمترین تهدید برای بلاکچین است. چنین سناریویی به این شکل خواهد بود که: اگر یک فرد یا سازمان تنها موفق به کنترل بیشترین قدرت استخراج شبکه یا hashrate شود، می تواند تاریخ معاملات شبکه بیت کوین را تغییر دهد و شبکه بیت کوین را بروز کند. برای اطلاعات بیشتر روی اینجا کلیک کنید.

هک کیف‌پول بیت کوین

در این بین امکان هک والت بیت‌کوین بسیار بیشتر از هک و امنیت بیت کوین است. اما چگونه می توان از آن پیشگیری کرد؟ یکی از مهمترین راه های پیشگیری از هک کیف‌پول بیت‌کوین، حفظ امنیت کلید عمومی و خصوصی است. کلید خصوصی دریست به سمت ارزهای دیجیتال شما. 
اگر کسی کلبید خصوصی شما را داشته باشد، به راحتی و با یک کلیک می‌تواند تمامی ارزها را به کیف پول خودش واریز کند.  بهتر است این:

بهتر است 2 تا کیف پول داشته باشید. کلید خصوصی و عمومی کیف پول را در فضاهای ابری مانند save message تلگرام یا در واتس اپ یا هر اپلیکیشن دیگری یادداشت نکنید. بر روی چند کاغذ آن را یادداشت کنید و سعی کنید فقط نزدیکترین فرد زندگیتان از آن مطلع شود.

چرا می توان بیت کوین را "ضد هک" دانست؟ | بیت کوین ضد هک

برای اینکه یک بلاک جدید به بلاکچین بیت کوین اضافه شود؛ باید مجموعه ای از معادلات ریاضی سخت توسط دستگاه های ماین، حل شود. با اضافه شدن یک بلاک به بلاکچین بیت کوین باید دیگر گره ها، صحت اطلاعات وارد شده را تایید کنند.تنها در این صورت است که تمام شبکه بلاکچین بروز می شود.

زمانی که قرار است یک بلاک به بلاکچین اضافه شود، مشخصات بلاک جدید توسط دیگر کارشناسان شبکه تایید می شود و در انتها اگر اطلاعات آن مشابه با یک بلاک دیگر نباشد، بلاکچین بروز خواهد شد.

چرا تا الان بیت کوین از بین نرفته است؟

از آنجایی که بیت کوین ارزی غیرمتمرکز است؛ دولت ها قادر به مدیریت آن ها نیستند. هر چند اگر تمامی دولت ها متفق القول بخواهند، امکان ممنوعیت بیت کوین فراهم می شود. با این وجود؛ دولت هادر دراز مدت قوانین برای بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال لحاظ خواهند کرد.
از طرفی سناریو 51% سقوط بیت کوین (هک و امنیت بیت کوین) در صورتی مهیا خواهد شد که تمامی نهنگ ها یک مسیر جدید برای سرمایه گذاری انتخاب کنند و این خروج ناگهانی از بیت کوین ضربات جبران ناپذیری را به این عرصه وارد خواهد کرد.

علاوه بر این ارزهای دیجیتال دیگر که روز به روز وارد بازار  می شوند سایه سنگینی بر روی بیت کوین خواهند بود. زیرا نه تنها کارمزد آن ها بسیار کم است بلکه فرصت بسیار مناسبی را برای نهنگ های بازار خواهد بود که در کمترین زمان بیشتر سود را کسب کنند.
با این حال؛ بیت کوین 10 سال است که ارز 1 جهان است و این طور که از شواهد مشخص است ارزش آن روز به روز زیاد تر شده است.

حرف آخر

در نهایت آیا هک و امنیت بیت کوین اتفاق خواد افتاد؟ طبق آخرین بررسی ها چون شبکه بیت کوین با تمام مزایا و معایب همچنان سعی در حفظ آن دارد و بیشتر از آپدیت، فورک های بیت کوین زیاد شده است. پیش بینی می شود بیت کوین هک نشود. اما در دنیای بلاکچین  هیچ چیز غیر ممکن نیست.


ثبت نظر